EOK tunnustab maakondlikke spordikeskusi

18.10.2017
Tagasi
18.10.2017
Eesti Olümpiakomitee andis oma tunnustuse kaheksateistkümnele piirkondlikule multifunktsionaalsele spordikeskusele, mis paistavad silma kvaliteetse infrastruktuuri ja teenuste poolest ning mille tingimused võimaldavad piirkonnas noorte- ja harrastusporti edendada.

Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee liige, sporditaristukomisjoni esimees Riho Terrase sõnul annavad piirkondlikud spordikeskused suure panuse eestimaalaste liikumisharjumuste kujundamisesse. „Eestis on palju spordikeskusi, kus tehakse igapäevaselt pühendunult tööd selle nimel, et inimesed saaksid mugavates ja turvalistes tingimustes mitmekülgselt liikuda ja sporti teha. Nii areneb liikumisharrastus ning sirguvad ka uued tippsportlased. EOK tunnustusplaadiga anname teada, et oleme piirkondlike spordikeskuste tööd märganud ning väärtustame nende panust sportlikuma, tugevama ja tervema Eesti eest,“ lausus Terras.

Tunnustuse saavad keskused valis EOK välja maakondlike spordiliitude ettepanekute alusel.

Tunnustuse pälvisid:
Harjumaa: Rae Spordikeskus ja Audentese Spordikeskus
Hiiumaa: Käina spordikeskus
Ida-Virumaa: Sillamäe Spordikompleks
Jõgevamaa: Spordikeskus Virtus ja Põltsamaa (Felixhall, Kuningamäe terviserajad, väike ujula, tennise väljak, välisväljakud)
Järvamaa: E-Piim Spordihall Paides
Läänemaa: Haapsalu Spordikeskus
Lääne-Virumaa: Vinni Spordihoone
Põlvamaa: Põlva spordikeskus
Pärnumaa: SA Jõulumäe Tervisespordikeskus (maakond) ja Pärnu Spordihall (linn)
Raplamaa: Valtu Spordimaja
Saaremaa: Muhu spordihall
Tartumaa: Tartu Ülikooli spordihall
Valgamaa: Valga linna spordikompleks
Viljandimaa: Viljandi linna staadion, pallimängude välisväljakud, terviserada
Võrumaa: Võru Spordihoone 

Tunnustuse pälvinud kaheksateist piirkondlikku multifunktsionaalset keskust saavad oma hoone fassaadile üles panna tunnustusplaadi: „Eesti Olümpiakomitee poolt tunnustatud spordikeskus“. Keskused saavad EOK tunnustussilti kasutada kümme aastat. EOK sporditaristukomisjon uuendab tunnustatud spordikeskuste nimekirja 2019. aasta sügisel.