Noorte olümpiamängudele kvalifitseerusid Eesti naismaadleja ja -sõudja

31.05.2018
Tagasi
31.05.2018
Oktoobris Buenoses Aireses peetavatele noorte olümpiamängudele kvalifitseerusid sel nädalal kaks noort naissportlast - maadleja Viktoria Vesso ja sõudja Greta Jaanson.
Rahvusvaheline Maadlusliit kinnitas, et Makedoonia pealinnas Skopjes peetud kadettide Euroopa meistrivõistlustel kaalukategoorias kuni 65 kg pronksmedali võitnud 16-aastane Viktoria Vesso on teeninud Eestile koha noorte olümpiamängudel. Eesti maadlejad ei ole varem noorteolümpial võistelnud.

Täpselt päev hiljem saabus Maailma Sõudeföderatsioonist teade, et hetkel veel 17-aastane Greta Jaanson on äsja toimunud noorte EM-i 9. koha põhjal samuti kvalifitseerunud 2018 noorte olümpiamängudele. 


Eesti Sõudeliidu koduleht analüüsib, et noorte OM-i kvalifikatsioonisüsteem on tavapärasest keerulisem, kuna nii poistel kui ka tüdrukutel on kavas vaid kaks paadiklassi – ühepaat ja üksikaeruline roolijata kahepaat. Kvalifikatsioonisüsteem näeb ette, et igast riigist võib nii poiste kui tüdrukute seas osaleda kas kaks sportlast või üks paatkond. Kuigi noorteolümpial osalevad vaid ühe- ja kahepaadid, oli igal riigil võimalus kvalifitseeruda ka nelja- ja kaheksapaatide tulemuste põhjal.

Varasemalt on Eestile noorte olümpiamängudel koha lunastanud iluvõimleja Adelina Beljajeva, vibulaskja Hendrik Õun ning korvpalli U18 3×3 noormeeste ja neidude võistkonnad. Ka Eesti iluvõimlemine ja vibulaskmine saavad noorteolümpial esmakordselt esindatud.

Iga nelja aasta tagant toimuvad noorte olümpiamängud peetakse tänavu 6.-18. oktoobril Argentiinas Buenos Aireses, kuhu oodatakse ligi 4000 sportlast vanuses 15-18. Suviste noortemängude kavas on 32 spordiala.

Fotod: Eesti Maadlusliidu ja Eesti Sõudeliidu kodulehed