Raul Must pääses poolfinaali ning kindlustas medali

28.06.2019
Tagasi
28.06.2019
Euroopa Mängudel Minskis alistas Raul Must veerandfinaalis rootslase Felix Burestedti ning poolfinaali pääsuga kindlustas endale medali. Veel täna õhtul toimub Epp Mäe naistemaadluse pronksimatš, Helary Mägisalu teekond lõppes täna hommikul kaheksandikfinaalis.

Sulgpall

Meesüksikmängu veerandfinaalis sai Raul Must vastaseks rootslase Felix Burestedti, kelle alistas 16-21, 21-12, 21-12. Laupäeval peetavas poolfinaalis ootab Musta prantslane Brice Leverdez. Poolfinaali pääsuga on Must igal juhul kindlustanud endale Euroopa Mängudelt medali.

Raul Must: „Prognoosisin, et esimeses geimis tuleb Burstedt väga tugevalt peale, tal on tugevad ründelöögid, ta on kiire, võimas ja suure tõenäosusega on mul alguses talle raske vastu saada. Olin natuke närvis ning kohati pingutasin üle ja kohati olin liiga pehme – ei suutnud head rütmi leida. Esimese geimi lõpuks sain mängule pihta, tõsted läksid paremaks, pallivahetused läksid pikemaks, sealt tekkis ka võimalus teises ja kolmandas geimis edukalt mängida. Teise geimi alguses tunnetasin, et kui suudan oma formatsiooni ja närvi hoida, siis on võimalik mul see mäng tasavägiseks pöörata ja siis on näha, mis saab.“

„Tundsin, et see oli üks minu viimastest võimalustest medali peale mängida, ja mõtlesin, et kui selline võimalus antakse, siis püüan endast kõik tühjaks mängida. Pidin keskenduma lõpuni välja ja see on ääretult raske. Sulgpall võib kõrvalt lihtne välja näha, aga vead on lihtsad tulema ja olukorras on nii kiired, nii et kui hakkad üleliia mõtlema, siis võib laguneda, nii nagu vastane lagunes kolmandas geimis – ta oli 4-2 ees ja äkki mina olin 11-4 ees. Olin ise ka piiri peal, aga täna olin tugevam. Suutsin leida hea mineku, suutsin murda ja endast kõik maksimaalselt välja anda, ju see medallpinge siis aitas.“

Poolfinaalis kohtub Must prantslase Brice Leverdeziga. „Olen teda enne ühe korra võitnud, aga palju kordi kaotanud. Tema tunneb kindlasti vaimselt, et tuleb võitma, mina proovin anda talle hea lahingu ja vaatan, mis saab,“ rääkis Must.

Maadlus

Kreeka-rooma maadluses alustas Helary Mägisalu alustas Euroopa Mänge -60kg kaheksandikfinaalist, kus tema vastaseks tuli tänavune U23 Euroopa meistrivõistluste hõbe Razvan Arnaut Rumeeniast. Kohtumine lõppes 2-7 rumeenlase võiduga.

Veerandfinaalis kaotas Arnaut ungarlasele Erik Torbale (tänavune U23 EM pronks), mis tähendas, et Mägisalu ei saanud uut võimalust lohutusringis maadlemiseks.

Helary Mägisalu: „Matš algas hästi, sain oma võtte läbi teha, aga vastane vastas kohe oma võttega ja sai 2+2 punkti. Siis jooksin enda maadluses kokku. Närvid mängisid ja füüsiline pool võinuks ka parem olla. Täna oli minu jaoks kehvade asjaolude kokkulangemine, kindlasti lootsin paremat,“ rääkis Mägisalu.

Mägisalu treener Ivar Kotkas: „Esimese perioodi algus oli ilus, samas oli teada, et vastane seda võtet teeb. Mati ääres Helaryl õnnestus vedada, aga kohtunikud hindasid seda matis väljas olevaks tegevuseks ja vastase puhul loeti sama tegevust matis siseseks. Helary on näidanud, et suudab teist perioodi tugevalt maadelda, aga siin see praegu välja ei tulnud. Tuleb vaadata ja mõelda, miks tegelikult nii läks, kas jäi väheseks puhkuseaega või mõjutas siinne mängude melu noort sportlast,“ rääkis Kotkas.

Täna kell 19.50 algab Epp Mäe pronksimatš, kus eestlase vastaseks on lohutusringist tulev olümpiavõitja ja olümpiahõbe Natalia Vorobeva (Venemaa).

Eksklusiivset sisu Minskist Euroopa Mängudelt leiab EOK sotsiaalmeediakontodelt – Instagramis “olympiafann” ja Facebookis „Olen olümpiafänn“ lehtedelt.

2. Euroopa Mängud toimuvad 21.-30. juunil Minskis, esimesed mängud peeti nelja aasta eest Bakuus. Eesti koondisesse kuulub 68 sportlast 13 spordialalt: aerutamises, iluvõimlemises, jalgrattaspordis, judos, karates, kergejõustikus, 3x3 korvpallis, laskmises, maadluses, poksis, sambos, sulgpallis ja vibulaskmises. Mängude kavas olevatest aladest ei võistle eestlased ainult lauatennises ja rannajalgpallis.

Euroopa Mängud on Euroopa meistrivõistlusteks judos ja poksis. Euroopa Mängud lähevad arvesse Tokyo 2020 olümpiakvalifikatsioonis kaheksal alal: laskmises, lauatennises ja vibulaskmises jagatakse olümpiapääsmeid, jalgrattaspordis, judos, karates, kergejõustikus, sulgpallis on võimalik teenida punkte või täita olümpianormi.