Fitnessikuu

Aprillis 2017 tähistati Eesti Olümpiakomitee, Ühenduse Sport Kõigile ning Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu eestvedamisel fitnessikuud, mille raames kutsuti kõiki huvilisi treeningutega alustama ja tegema tutvust fitnessi mitmekülgsete võimalustega.

Fitness, mis laiemalt tähendab heas füüsilises vormis olekut, aitab harrastajal tagada piisava ja mitmekülgse füüsilise aktiivsuse. Fitnessi treeningud aitavad efektiivselt arendada jõudu, parandada keha proportsioone, vähendada kehakaalu, tugevdada tervist ning ennetada mitmesuguseid terviseprobleeme.

Fitness pole lihtsalt treeningviis, vaid elustiil. Harrastusspordis ei täida fitness ainult parema väljanägemise eesmärki, vaid laiemat tervisliku elustiili järgimist. Fitness suunab inimesi regulaarselt liikuma ning õpetab ka õigesti toituma ja puhkama. Regulaarse liikumise, õige toitumise ja piisava puhkamise sümbioos aitab luua elukestva liikumisharjumuse. See tagab kvaliteetsema vanaduspõlve ja tegusamad inimesed, kes on ka kõrgemas eas ühiskonnale olulised ja suudavad nii tööturul kui ka vabatahtlikuna ühiskonnas aktiivsed olla.

Fitnessiga tegelemine sobib kõigile sõltumata vanusest, soost ja kehalisest vormist. Jõukohase ja meelepärase treeningu leiab lihtsalt ja mugavalt igaüks – on see siis rühmatreening või individuaalne kava jõusaalis, kodus või linnaruumis ja terviseradadel asuvates jõulinnakutes.

Fitness on tõhus vahend oma kehalise vormi uuele tasemele viimiseks. Iga ühe jaoks on fitnessi alade valikus olemas just see õige ja meeldiv ala, mille harrastamisest kujuneb hõlpsasti regulaarne harjumus. Fitnessiga on oodatud tegelema ka lapsed. Laste ja noorte fitnessi treeningus on peamine rõhk eelkõige harjutustel oma keha raskusega ja mis on ka suureks abiks kasvueas noore õige rühi kujunemisel ja liigeste, kõõluste ja lihaste tugevdamisel.

Fitnessikuu raames korraldati üritusi ja jagati infot, eesmärgiga anda huvilistele praktilisi teadmisi ja oskusi tervislikuks treeninguks. Kuu tipphetkeks oli üle-eestiline fitnessklubide avatud uste päev.