Aasta noorsportlane 2019 on Kelly Sildaru

04.01.2020
Tagasi
04.01.2020
EOK „Spordiaasta Tähed 2019“ auhinnagalal kuulutati Aasta noorsportlaseks 2019 Kelly Sildaru.

Foto: Raigo Pajula / EOK

Sildaru valiti aasta noorsportlaseks neljandat aastat järjest. 2019. aasta alguses tuli tol hetkel veel 16-aastasena freestyle-suusatamises naiste rennisõidu maailmameistriks ning võitis mõned kuud hiljem 17-aastasena juunioride maailmameistrivõistlustel pargisõidus ja Big Airis kaks kuldmedalit. Samuti teenis ta mullu X-Mängudel pargisõidus kulla, rennisõidus hõbeda ja Big Airis pronksi. 

Kelly Sildaru avaldas auhinna üle heameelt. „Mul on väga hea meel teie ees seista ja võtta see auhind vastu juba väga mitmendat korda. Olen teile kõigile väga tänulik, kui mulle kaasa elate – ka siis kui väga hästi ei lähe, mida küll eriti tihti pole juhtunud. Suur aitäh kõigile toetuse eest!“ ütles Sildaru Alexela Kontserdimaja lavalt. 

Aasta noorsportlase valivad ajakirjanikud ja organisatsioonid. Hääletusel osales 67 spordiorganisatsiooni ning 43 spordiajakirjanikku, Kelly Sildaru valisid esimeseks nii spordiorganisatsioonid kui ka ajakirjanikud. 

„Spordiaasta Tähed 2019" auhinnagalat korraldab Eesti Olümpiakomitee ning toetavad Eesti Kultuurkapital, Postimees Grupp ja Sportland.