Aasta Spordisõbralikum Õpetaja on Andres Saks

30.11.2017
Tagasi
30.11.2017
Tänavu Eesti Koolispordi Liidu poolt välja antava Aasta Spordisõbralikuma Õpetaja auhinna koos 1000 euro suuruse stipendiumiga pälvis Valtu põhikooli direktor Andres Saks, keda tuntakse oma koolis kui maakonnas tubli kehalise kasvatuse õpetaja, treeneri ja spordikohtunikuna.

Eesti Koolispordi Liidu presidendi Lauri Luige sõnul on auhinna eesmärgiks tunnustada ja motiveerida õpetajaid,kes on südameasjaks võtnud spordi- ja liikumisharrastuse propageerimise koolides. Soovime eeskujuks tuua spordiõpetaja, kes oskab ja tahab teha nii kehalise kasvatuse aine kui ka spordivõistlused võrdselt huvitavaks kõikide õpilaste jaoks. Kehaline kasvatus, liikumine ja tervislikud eluviisid on noorete jaoks väga tähtsal kohal. Eesti Koolispordi Liidu ja meie partnerite ülesanne on juhtida noorte tähelepanu kartulikrõpsudelt, energiajoogilt ja üleliigselt arvutis istumiselt sportlikele ja tervislikele tegevustele. 

Aasta Spordisõbralikuma Õpetaja auhind on tunnustus töö eest mitte vaid tunnis, aga ka oskuste ja pühendumuse eest koolinoorte kaasamises õppekavavälisesse sporditegevusse nii võistlustel kui ka erinevate liikumisprojektide näol.

Kolleegide hinnangul on Andres alati positiivne  ja rahulik, täis tahet õpilasi mitmekülgselt õpetada ja toredaid sportlikke ettevõtmisi koolis organiseerida. Ta oskab oma tegevust direktorina ja kehalise kasvatuse õpetaja-treenerina korraldada nii, et viib alati kavandatu ellu. Õpetajana on ta avatud uutele ideedele, ning tal endalgi jagub hulgaliselt häid mõtteid ning ideid. Suurepärane koostöö toimub lisaks õpilastele ka kõikide kolleegidega. Koos valmistatakse ette heal tasemel ülekoolilisi spordiüritusi (Euroopa Spordinädalal liikumispäevad, matkad, discolf). Traditsioonilised üritused sügisel- koos lasteaiaga –õunajooks; kevadel –maijooks, kooli suurjooks.

Direktori ja õpetaja Andres Saksa jaoks on südamega töötamine iseenesestmõistetav ja elu loomulik osa.