Alanud Spordinädal viib Kanteri, Kiivikase ja Tamme tagasi kooli

25.09.2017
Tagasi
25.09.2017

23.-30. septembril tähistatav üleeuroopaline Spordinädal on kasvanud Eesti suurimaks liikumist ja tervislikku eluviisi propageerivaks ettevõtmiseks, milles osaleb sadu koole, spordiklubisid ja tööandjaid. Spordinädala patroonid Gerd Kanter, Ott Kiivikas ja Jüri Tamm külastavad sel nädalal koole üle Eesti, et innustada õpilasi leidma endale sobivat liikumisrütmi.

Kettaheite olümpiavõitja ja EOK sportlaskomisjoni esimees Gerd Kanteri sõnul tunneb ta kohtumistest noortega suurt rõõmu, sest saab innustada noori leidma oma teed ning ammutada ka ise noorest inspiratsiooni. “Ei ole vahet, kas inimene soovib end teostada spordis või mõnel muul alal, igal juhul nõuab see pühendumist, distsipliini ja pingutust. Oluline on, et mistahes eluvaliku juures jääks aega piisavalt liikuda või sportida,” ütles Kanter. “Spordinädal annab suurepärase võimaluse katsetada uusi alasid, nautida sportimist koos sõpradega ning kujundada liikumisest senisest tugevam ja regulaarsem harjumus.” 

Kümnete tiitlite ja medalitega pärjatud kulturist ning EOK sportlaskomisjoni liige Ott Kiivikas lisas, et suuri unistusi ei maksa peljata ning nende täitumine algab väikestest sammudest. „Sageli on sportimise juures kõige raskem samm see, mis tehakse üle koduse lävepaku, kuid tegelikkuses on selle astumine kerge. Minu tee tippu algas sellest, et kleepisin seinale filmidest iidoliks saanud Arnold Schwarzeneggeri pildi ja otsustasin, et hakkan treenima. Väike tegu ja suur otsus,” lausus Kiivikas. “Soovin innustada noori avastama ja katsetama erinevaid valdkondi, mis neile huvi pakuvad. Kõigeks selleks annab aga jõudu terve keha ja terve keha vajab piisavalt liikumist.” 

Kahekordne olümpiapronks, EOK asepresident ja Euroopa Olümpiakomitee Euroopa Liidu komisjoni esimees Jüri Tamm toonitas, et aktiivsem tegelemine liikumisharrastustega ei ole mitte ainult Eesti, vaid terve Euroopa väljakutse. “On fakt, et Eesti elanikud, nii noored kui ka vanad, ei liigu piisavalt,” nentis Tamm. “Tänavu kolmandat korda tähistatav Spordinädal on saanud oluliseks osaks koolide sügisestest liikumis- ja sporditegevustest. Kuid mitte ainult – see on oluline liikumapanev jõud ja inspiratsiooniallikas kümnetele tuhandetele inimestele.” 

Alanud Spordinädalal külastavad patroonid järgmisi üritusi:

ÜritusKuupäev ja kohtPatroon
Inimlauajalgpall: EOK vs Spordi- ja Olümpiamuuseum22.09 kell 18.00 Tartu
Spordimuuseum
Gerd Kanter, Ott Kiivikas, Jüri Tamm
Spordinädala avamine
23.09 kell 10.00 Tähtvere spordipark, Tartu
Gerd Kanter, Ott Kiivikas, Jüri Tamm
Jalgrattamatka algus
26.09 kell 9.30 Kuristiku
Gümnaasium, Tallinn
Gerd Kanter
Eriolümpia saalihoki üritus
26.09 kell 11.30
Maaülikool Tartus
Jüri Tamm
Järvamaa koolinoorte
sügiskrossi võistlused
27.09 kell 10.00
Aravete, Kangrumäe
Gerd Kanter
Ühisvõimlemine ja loeng
„Eneseusk“, kohtumine
lastega, kesk- ja vanem
kooliaste
27.09 alates kell 13.50
Tamsalu Gümnaasium
Ott Kiivikas
Trepitrenn Linnahalli
katusel
27.09 kell 18.30
Linnahalli katusel
Jüri Tamm
  Ühisvõimlemine ja loeng
„Eneseusk“. Kohtumine IV
– VI klassi õpilastega.
28.09 kell 11.00-12.00 Haabneeme kool Ott Kiivikas
Kergejõustikupäev28.09 kell 15.00
Emmaste Põhikool
Jüri Tamm
Maastikumäng Glehni
pargis
29.09 kell 9.00 Tallinna
Kivimäe Põhikool
Jüri Tamm
Sillamäe maratoni avamine30.09 kell 12.00
Sillamäe
Jüri Tamm
Firmaspordispartakiaadi
parimate autasustamine
30.09 kell 22.00
Wabadus, Vabaduse
väljak 10, Tallinn
Jüri Tamm

Spordinädala jooksul toimub palju avatud treeninguid ja muid liikumisüritusi, mis on tasuta või tavapärasest oluliselt soodsamad. Kogu Spordinädala ürituste nimekirja leiab kodulehelt www.spordinadal.ee, kus saab sündmusi otsida nii toimumiskoha (maakonna ja KOV-i) kui ka sündmuse tüübi järgi. Meelepärase ürituse leiab igaüks.

Põnevat infot ja värskeid uudiseid leiab ka „Eestimaa liigub“ Facebooki lehelt ning meeleolukaid fotosid Instagramist.

Euroopa spordinädal on Euroopa Komisjoni algatus, mille eesmärk on tõsta inimeste liikumisharrastuse ja spordialast teadlikkust kogu Euroopa Liidus. Eestis korraldab Spordinädalat Eesti Olümpiakomitee koostöös Ühendusega Sport Kõigile. Spordinädala korraldamist toetavad Erasmus+ programm, Kultuuriministeerium ning Coop Eesti.