Artiklivõistlus "Spordi lugu" pakub võimalust täiustada Eesti spordiajaloo kirjeldusi Vikipeedias

25.03.2024
Tagasi
25.03.2024

25. märtsist kuni 6. maini on kõigil huvilistel võimalus osaleda artiklivõistlusel "Spordi lugu", mida korraldab Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum koostöös MTÜ Wikimedia Eestiga. Selle aasta võistlusele annavad oma toetuse ka Eesti Olümpiakomitee ja Eesti Kergejõustikuliit.


Võistluse eesmärgiks on täiendada ja laiendada olemasolevaid Vikipeedia artikleid, mis käsitlevad olümpiamängude kavas olevate spordialade ajalugu Eestis alates 19. sajandi lõpust kuni tänapäevani ja lisada rohkem infot eestlaste saavutustest eri spordialadel.  

“See on suurepärane võimalus kõigile spordihuvilistele anda oma panus Eesti spordiajaloo jäädvustamisse ning teha meie spordikangelaste saavutused kättesaadavaks laiemale avalikkusele,” sõnas spordimuuseumi kogude arendusspetsialist Maris Mägi. “Meie eesmärk on innustada osalejaid uurima ja kajastama mitmekülgselt Eesti spordiajalugu ning tõsta esile olulisi sündmusi ja isikuid meie spordimaailmas,” lisas Mägi.

Artiklivõistluse auhinnafond on kokku 1000 eurot, mis jagatakse parimate osalejate vahel. Lisaks panevad eriauhinnad välja Eesti Olümpiakomitee ja Eesti Kergejõustikuliit.

Võistluse käigus loodud ja täiendatud artikleid hindab neljaliikmeline žürii, kuhu kuuluvad esindajad Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumist, MTÜ Wikimedia Eestist, Eesti Olümpiakomiteest ja Eesti Kergejõustikuliidust. Parimate tööde autorid valitakse välja 13. mail.  

Rohkem infot artiklivõistluse reeglite kohta leiab siit.

Võistlusele saab registreerida siin.