Audentese Spordigümnaasiumis alustas kooliaastat 216 õppursportlast

03.09.2018
Tagasi
03.09.2018

Audentese Spordigümnaasiumis alustas kooliaastat 216 õppursportlast, neist Tallinnas 166 ja Otepää filiaalis 50 sportlast.

Eesti Olümpiakomitee asepresident ja kahekordne olümpiamedalist Tõnu Tõniste lausus kooliaasta avaaktusel, et Audentese Spordigümnaasiumis õppimine on väga eriline võimalus ja vastutus iga noore sportlase jaoks. „Suhtuge sellesse vastutusse täie tõsidusega. See on ainus kool, kus õpilased on välja valitud Eesti Olümpiakomitee tasemel, ning see on tõsine töötegemise koht noortele sportlastele, kes ihaldavad jõuda maailma absoluutsesse tippu ja on valmis tegema selle jaoks ränkrasket tööd nii spordis kui ka õpingutes. Võtke oma Audentese aastatest maksimum nii treeningutel, võistlustel kui ka koolitundides,“ kutsus üles Tõniste. 

Audentese Spordigümnaasiumi Tallinna koolis õpivad tänavu noored korvpallurid, võrkpallurid, käsipallurid, kergejõustiklased, maadlejad, ujujad, tennisistid, judokad, laskesportlased, samuti on esindatud vehklemine, iluvõimlemine, sõudmine, purjetamine, triatlon, jäähoki ja golf. Spordigümnaasiumi Otepää filiaalis alustasid uut kooliaastat murdmaasuusatajad, suusahüppajad, kahevõistlejad, laskesuusatajad, jalgrattasportlased ja orienteerujad. 

Spordigümnaasiumi õpilaste seas on arvukalt oma vanuseklassi rahvusvaheliste tiitlivõistluste medaliste. Üheksa Audentese õpilast pääsesid oktoobris Buenos Aireses toimuvatele noorte olümpiamängudele sõitvasse Eesti koondisesse: kergejõustiklased Ken-Mark Minkovski ja Marleen Mülla, korvpallurid Jaan Erik Lepp, Victoria-Ida Vähi, Johanna-Eliise Teder, Janne Pulk ja Martha-Liisa Oinitš, maadleja Viktoria Vesso ning ujuja Alex Ahtiainen. 

Audentese Spordigümnaasium aitab noorsportlastel ühendada sporti ja õppimist, luues soodsad eeldused paralleelselt haridustee omandamiseks ning kõrgete sportlike tulemuste saavutamiseks. Päevakava on koolis korraldatud selliselt, et sportlasel on võimalik õppetöö kõrvalt treenida kaks korda päevas. Tippspordi kallakust tulenevalt pakutakse lisaks üldhariduslikele ainetele spordieriala, sporditeooriat ja treenerikoolitust. Lõpetaja saab võimaluse omandada ka treenerikutse. 

Audentese Spordigümnaasiumisse sisseastumisel arvestatakse noorsportlase sportlikke eesmärke, seniseid spordisaavutusi ja õppeedukust. Audentesesse pääsevad sportlased valivad välja Eesti Olümpiakomitee ja Audentese Spordigümnaasium koostöös spordialaliitudega. 

Spordigümnaasiumi on lõpetanud paljud Eesti tippsportlased, näiteks maadlejad Heiki Nabi ja Epp Mäe, kergejõustiklased Ksenija Balta, Mikk Pahapill, Janek Õiglane, Marek Niit ja Roman Fosti, sumomaadleja Kaido Höövelson (Baruto), jalgratturid Tanel Kangert ja Rein Taaramäe, laskesportlane Peeter Olesk, tennisist Anett Kontaveit, võrkpallur Robert Täht, korvpallurid Gregor Arbet ja Indrek Kajupank, sulgpallur Raul Must ning paljud teised.

Õppursportlaste koolitamist, majutust ja toitlustamist Audentese Spordigümnaasiumis rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.