Avati XXIII taliolümpiamängud PyeongChang 2018

09.02.2018
Tagasi
09.02.2018
Avatseremoonial marssis olümpiastaadionile 29 liikmeline Eesti delegatsioon. Eesti lippu kandis kiiruisutaja Saskia Alusalu.

Saskia Alusalu on 23-aastane kiiruisutaja, kes osaleb olümpiamängudel esimest korda. PyeongChangis on Alusalu võistlusalaks kiiruisutamise ühisstardi võistlus. Tema treener on Tristan Loy. Saskia Alusalu on Euroopa meistrivõistlustel on jõudnud kahel korral kümne parema hulka (2011 - 10. koht, 2013 - 7. koht). Maailmamaistrivõistlustel saavutatud parimad kohad on 10. (2015) ja 21. (2016).

Alusalu on teine Eesti kiiruisutaja, kes olümpiamängude avamisel on lippu kandnud – 1992. aastal Albertville taliolümpiamängudel avatseremoonial oli lipukandjaks kiiruisutamise olümpiavõitja Ants Antson.

Eesti osales PyeongChangi taliolümpia avatseremooniale 29-liikmelise esindusega. Sportlasi osales avatseremoonial 13: lisaks lipukandjale Alusalule veel murdmaasuusatajad Karel Tammjärv, Marko Kilp, Raido Ränkel, mäesuusaraja Anna Lotta Jõgeva, laskesuusatajad Roland Lessing, Kauri Kõiv, Johan Talihärm, Kalev Ermits, Rene Zahkna, suusahüppajad Kevin Maltsev, Artti Aigro ja kiiruisutaja Marten Liiv.

Taustajõududest osalesid avatseremoonial Raul Seema, Asko Saarepuu, Kaire Leibak, Deyvid Oprja, Indrek Tobreluts, Ilkka Luttunen, Eeri Vahtra, Kaarel Kuusik, Kalmer Tramm, Keio Kits, Tristan Loy, Väino Treiman, Hillar Hein, Jaan Jüris, Aivo Normak ja Merle Kaljurand.