Balti riikide spordijuhtide ettepanek sai ROKi täitevkomitees heakskiidu

21.03.2024
Tagasi
21.03.2024
Eelmisel nädalal Eesti, Läti ja Leedu Olümpiakomiteede poolt Rahvusvahelisele Olümpiakomiteele saadetud kiri võeti ROK-i täitevkomitees arutusele ning Venemaa ja Valgevene olümpiasportlasi Pariisi olümpiamängude avatseremooniale ei lubata.
Eesti, Läti ja Leedu Olümpiakomiteed saatsid 13. märtsil ROK-i kirja, kus rõhutati, et kui Venemaa ja Valgevene sportlased peaksid Pariisis võistlema, ei tohiks nad osaleda mängude avatseremoonial. 

ROK teatas teisipäeval, et Venemaa ja Valgevene sportlastel ei ole võimalik tseremoonial osaleda, aga neil võimaldatakse siiski avatseremoonia aladel viibida. "Nad ei osale delegatsioonide paraadil, sest nad on Pariisis kohal individuaalsportlastena," sõnas organisatsioon Lausanne'is toimunud täitevkomitee istungi järel.

Äsja Baltikumi olümpiakomiteede esindajatele saadetud kirjas teatas Rahvusvahelise Olümpiakomitee spordidirektor James MacLeod, et täitevkomitee istungil arutati Balti riikide seisukohta. 

"Oma ettekandes tutvustasin ROK-i täitevkomiteele erinevate sidusrühmade seisukohti otsustavas küsimuses ning olen kindel, et teil on hea meel kui ROKi täitevkomitee järgib sama lähenemist nagu teie oma kirjas esitlesite. Seetõttu soovin teid tänada panuse eest sellesse arutelusse ja ootan teiega varsti isiklikult kohtumist," kirjutas MacLeod.

Pariisi suveolümpiamängud peetakse 26. juulist 11. augustini.