Buenos Aires 2018 noorte OM koondis on kasvanud 19 liikmeliseks

09.07.2018
Tagasi
09.07.2018
05.-08. juulini Ungaris Györis toimunud Euroopa noorte meistrivõistlustel kvalifitseerus Buenos Aires 2018 noorte olümpiamängude koondisesse 6 kergejõustiklast.

Lisaks välja teenitud olümpiakohtadele jõudsid kaks tulevast noort olümpialast omaealiste Euroopa konkurentsis kõrgelt hinnatud medalivõiduni.

Neidude odaviskes püstitas Eesti noorte rekordiga (55.28m) ja võitis U18 EM pronksmedali Gedly Tugi.

Noormeestest teivashüppes teenis samuti Eesti noorterekordit tähistava tulemusega (5.10m) U18 EM pronksmedali Eerik Haamer.

2017. a Euroopa noorte olümpiafestivalil hõbemedali võitnud Ken-Mark Minkovski osales Györis noorte EM´il 200m jooksus, kus poolfinaalis püstitatud uus Eesti noorte rekord (21.34s) ja finaalis saavutatud 6. koht tagasid ka talle pääsu Buenos Aires 2018 noorteolümpiale.

Noorte olümpiamängude koha teenisid oma sooritustega välja veel ka teivashüppaja Marleen Mülla (3.90m – 7. koht), vasaraheites Annika Emily Kelly (61.22m – 9. koht) ja 200m jooksus Ann Marii Kivikas (24,83s - 14. koht)

Noorte kergejõustiku järgselt on Noorte OM koondisse koha kindlustanud 19 sportlast:

Geldy Tugi (odavise), Eerik Haame (teivashüpe), Ken-Mark Minkovski (kergejõustik), Marleen Mülla (ketgejõustik), Annika Emily Kelly (kergejõustik), Ann Marii Kivikas  (kergejõustik), Adelina Beljajeva (iluvõimlemine), Greta Jaanson (paarisaeruline ühepaat), Viktoria Vesso (naistemaadlus), Hendrik Õun (vibulaskmine), Marta Ossipova (karate), korvpalli 3x3 noormeeste ja neidude võistkond

Hetkeseisuga on noorte olümpiale Eesti sportlased kvalifitseerunud praeguseks kuuel spordialal,. 

Eesti Olümpiakomitee noortespordi projektide juht Merle Kaljurand, kes juhib Eesti delegatsiooni noorte olümpiamängudel, märkis, et noorte olümpiamängudele kvalifitseerumine on raske ja sõel väga tihe. „Endale sinna koha välja võitlemine on juba omaette saavutus ja näitab taset. Nii kohtuvad Buenos Aireses iga ala oma vanuseklassi tipud ning noorte jaoks on see võimalus võrrelda ennast kogu maailma omavanuste paremikuga. Samuti on see noorte jaoks unikaalne võimalus saada kogemus rahvusvaheliselt multispordivõistluselt, millel on täiskasvanute olümpiamängudele sarnane korraldus, mastaap ja suurejooneline atmosfäär,“ ütles Kaljurand.

Iga nelja aasta tagant toimuvad noorte olümpiamängud peetakse tänavu 6.-18. oktoobril Argentiinas Buenos Aireses, kuhu oodatakse ligi 4000 sportlast vanuses 15-18. Suviste noortemängude kavas on 32 spordiala.

Koondise lõpliku koosseisu kinnitab EOK hiljemalt 31. augustiks.  

Fotod: Eesti Kergejõustikuliit