Eesti delegatsiooni lippu Euroopa Mängudel kannab Liina Laasma

21.06.2019
Tagasi
21.06.2019

Täna õhtul toimub Valgevene pealinnas Minskis Euroopa Mängude pidulik avadefilee. Eesti delegatsiooni lippu kannab odaviskaja Liina Laasma.


Ka olümpiamängudel võistelnud ja Doha MM-i normi täitnud Liina Laasma sõnul on olla suurel rahvusvahelisel võistlusel Eesti lipukandja suur au. „Mul on väga hea meel, et sellesse rolli valiti kergejõustiklane, olen usalduse eest tänulik ja usun, et see annab ka minu võistlusele Minskis positiivse tõuke,“ ütles Laasma.

 

Avatseremoonia algab täna õhtul kell 22 Minskis Dinamo staadionil. Eesti delegatsioon kannab Minskis Montoni ja Nike rõivastust.

 

2. Euroopa Mängud toimuvad 21.-30. juunil Minskis, esimesed mängud peeti nelja aasta eest Bakuus. Eesti koondisesse kuulub 68 sportlast 13 spordialalt: aerutamises, iluvõimlemises, jalgrattaspordis, judos, karates, kergejõustikus, 3x3 korvpallis, laskmises, maadluses, poksis, sambos, sulgpallis ja vibulaskmises. Mängude kavas olevatest aladest ei võistle eestlased ainult lauatennises ja rannajalgpallis.

 

Euroopa Mängud on Euroopa meistrivõistlusteks judos ja poksis. Euroopa Mängud lähevad arvesse Tokyo 2020 olümpiakvalifikatsioonis kaheksal alal: laskmises, lauatennises ja vibulaskmises jagatakse olümpiapääsmeid, jalgrattaspordis, judos, karates, kergejõustikus, sulgpallis on võimalik teenida punkte või täita olümpianormi.