Eesti delegatsiooni lipukandja noorteolümpial on teivashüppaja Eerik Haamer

06.10.2018
Tagasi
06.10.2018

Laupäeva õhtul toimub Argentiinas Buenos Aireses noorte olümpiamängude avatseremoonia, millest võtab osa ka 23-liikmeline Eesti koondis. Lipukandja rolli valis EOK kergejõustiklase Eerik Haameri, kes on tänavuse U18 EM-i teivashüppe pronksmedalist.

Noorte olümpiamängude avatseremoonia algab laupäeval kohalikus ajas kell 20 ehk Eesti ajas pühapäeva varahommikul kell 2. Avamisest teeb otseülekande Olympic Channel, ülekannet vahendab EOK noorteolümpia erileht www.eok.ee/buenos-aires. Samalt aadressilt saab näha ka võistluste otseülekandeid, Eesti koondise profiilid, ajakava ja palju muud. 

Samuti saab noorteolümpiale kaasa elada sotsiaalmeedias EOK lehtedel Facebookis “Olen Olümpiafänn” ja Instagramis “Olympiafann” ning teemaviidetega #EOKtiigrid #noorteolümpia #BuenosAires2018 ja #terveeestieest. 

Eesti delegatsioon kannab Buenos Aireses noorte olümpiamängudel Nike ja Montoni rõivaid ja varustust. 

Noorteolümpia avamise puhul põleb täna Pirital Tallinna Olümpiapurjespordikeskuses ka olümpiatuli.

Iga nelja aasta tagant toimuvad noorte olümpiamängud peetakse tänavu 6.-18. oktoobril Buenos Aireses, kus osaleb 206 riigist ligi 4000 sportlast vanuses 15-18. Suviste noortemängude kavas on 32 spordiala, sealhulgas mitmed olümpiavõistluste debüüdi tegevad alad: BMX freestyle, lohesurf, breiktants ja rannakäsipall. Tänavused noorte olümpiamängud on üldse esimene olümpiavõistlus, kus osaleb võrdne arv mees- ja naissportlasi. 

Eesti koondis on suurem kui kunagi varem – 23 sportlast kaheksal alal (kergejõustikus, ujumises, sõudmises, 3x3 noormeeste ja neidude korvpallis, iluvõimlemises, karates, naistemaadluses ja vibulaskmises). Neist pooltel aladel võistlevad Eesti sportlased noorteolümpial esmakordselt. Samuti on eriline see, et esmakordselt pole ükski meie sportlane noorteolümpiale minemas kutsega - kõik koondise liikmed on oma tulemustega kvalifitseerunud. 

Esimestel, 2010. aasta noorte suveolümpiamängudel Singapuris võistles kaheksa Eesti sportlast viiel spordialal. Eelmistel noorte suveolümpiamängudel 2014. aastal Hiinas Nanjingis esindas Eestit 17 sportlast seitsmel alal; täpselt sama arvu sportlaste ja aladega oli Eesti esindatud ka eelmistel noorte taliolümpiamängudel 2016. aastal Norras Lillehammeris ja 2012. aastal Austrias Innsbruckis.  

Varasemalt on noorte olümpiamängudel osalenud nüüdseks juba olümpiasportlased kahevõistleja Kristjan Ilves ja laskesuusataja Rene Zahkna, kes võitis 2012. aastal Innsbruckis kaks hõbemedalit. Samuti näiteks judoka Mattias Kuusik ja sulgpallur Kristin Kuuba, kes on nüüdseks pääsenud EOK olümpiaettevalmistusprogrammi.