Eesti lippu kandsid olümpiafestivali avatseremoonial Mirjam Revjagin ja Henry Sildaru

22.01.2023
Tagasi
22.01.2023

Itaalias Triestes avati laupäeva õhtul Euroopa noorte olümpiafestival. Eesti lippu kandsid avatseremoonial freestyle-suusatajad Henry Sildaru ja Mirjam Revjagin.


Trieste Piazza dell’Unita väljakul võitlesid delegatsioonid tugevate tuuleiilidega, kuid tseremoonia oli ülev. „Uhke tunne oli kodumaa lippu kanda. Väga tuuline oli, omapärane kogemus,“ ütles Sildaru. „Väga tore, võimas ja uhke tunne,“ lisas Revjagin.

Juba pühapäeval teevad Sildaru, Revjagin ja Stefan Sorokin olümpiafestivali avastardi kui Eesti aja järgi kell 12.40 algab Zoncolani suusakeskuses Big Airi hüpete kvalifikatsioon. Otseülekannet saab vaadata siit.

„Ootan võistlust, tänane treening oli tuule tõttu veidi keeruline, aga homseks lubab rahulikumat ilma,“ ütles Sildaru.

Tänavune Euroopa noorte olümpiafestival peetakse peamiselt Itaalias Friuli Venezia Giulia piirkonnas, aga osa võistlusi on ka Austrias ja Sloveenias. Eestit esindavad 19 sportlast kuuel alal: freestyle-suusatamine, iluuisutamine, laskesuusatamine, murdmaasuusatamine, mäesuusatamine, suusahüpped.

35-liikmelist delegatsiooni riietab Sportland. Team Estonia käekäigu ja tegemistega Friuli Venezia Giulias saab end kursis hoida: