Eesti lippu kannab olümpiamängude avatseremoonial kiiruisutaja Saskia Alusalu

07.02.2018
Tagasi
07.02.2018
Eesti lippu kannab 09. veebruaril toimuval XXIII taliolümpiamängude avatseremoonial PyeongChangis kiiruisutaja Saskia Alusalu.
NB! Lisatud nimekiri avatseremoonial osalevatest koondislastest

Saskia Alusalu sõnul on olümpiamängude avatseremoonial Eesti lipu kandmine väga suur au ja eriline tunnustus. „Eestii kiiruisutamine on olümpiamängudel esindatud enam kui 50 aastase vaheaja järel ja see on tõeliselt ilus viis seda tähistada,” ütles Alusalu ja lisas: ” Loomulikult on see vastutusrikas ülesanne ja ühtlasi ka minu senise sportlaskarjääri üks pidulikumaid hetki.” 

Eesti olümpiadelegatsiini juhi Martti Raju sõnul ei olnud lipukandja valimine keeruline. “Viimasest korrast, kui eestlane kiiruisutamises olümpiamängudel võistles on möödas enam kui 50 aastat. Selle, Eesti jaoks olulise spordiala taaskord olümpiale jõudmine on väärt tähistamist ja esiletõstmist,” ütles Raju ja lisas: “Saskia Alusalu on oma seniste saavutuste poolest ka selle olümpiakoondise üks edukaim sportlane (2015. a MM 10. koht), mis oli lisaargumendiks tema valimisel.” 

23-aastane Saskia Alusalu osaleb olümpiamängudel esimest korda. PyeongChangis on Alusalu võistlusalaks kiiruisutamise ühisstardi võistlus. Tema treener on Tristan Loy. Saskia Alusalu on Euroopa meistrivõistlustel on jõudnud kahel korral kümne parema hulka (2011 - 10. koht, 2013 - 7. koht). Maailmamaistrivõistlustel saavutatud parimad kohad on 10. (2015) ja 21. (2016).

Alusalu on teine Eesti kiiruisutaja, kes olümpiamängude avamisel on lippu kandnud – 1992. aastal Albertville taliolümpiamängudel avatseremoonial oli lipukandjaks kiiruisutamise olümpiavõitja Ants Antson.

Eesti osaleb PyeongChangi taliolümpia avatseremooniale 29-liikmelise esindusega. Sportlasi osaleb avatseremoonial 13: lisaks lipukandjale Alusalule veel murdmaasuusatajad Karel Tammjärv, Marko Kilp, Raido Ränkel, mäesuusaraja Anna Lotta Jõgeva, laskesuusatajad Roland Lessing, Kauri Kõiv, Johan Talihärm, Kalev Ermits, Rene Zahkna, suusahüppajad Kevin Maltsev, Artti Aigro ja kiiruisutaja Marten Liiv.

Taustajõududest osalevad avatseremoonial Raul Seema, Asko Saarepuu, Kaire Leibak, Deyvid Oprja, Indrek Tobreluts, Ilkka Luttunen, Eeri Vahtra, Kaarel Kuusik, Kalmer Tramm, Keio Kits, Tristan Loy, Väino Treiman, Hillar Hein, Jaan Jüris, Aivo Normak ja Merle Kaljurand.