Eesti mobiilirakendus Sportity lihtsustab võistluste korraldajate tööd

28.06.2018
Tagasi
28.06.2018

Eesti IT-ettevõte Sportity on valmis saanud mobiilirakenduse, mis on abiks efektiivsel ja paberivabamal võistluste korraldamisel ning hõlbustab ka spordiorganisatsiooni igapäevast kommunikatsiooni.

Sportity üks asutajatest on olümpiasportlane, mitut spordiorganisatsiooni juhtinud ja suurvõistluste korraldamise kogemusega Margus Hernits, kelle sõnul tuli idee äppi loomiseks meeletust paberi printimisest võistlustel. „Iga võistluste korraldaja teab seda paberi massi, mida läheb vaja erineva info jagamiseks võistlustel, eriti kui osalejad on laiali erinevates hotellides ja võistluspaikades. Oleme aidanud paljusid võistluste korraldajaid akrediteerimissüsteemidega, aga tänavu Itaalias peetud iluuisutamise MM-i korraldajad utsitasid meid tagant, et teeksime kiiresti valmis ka sellise rakenduse, mis aitaks võistluste korraldamisel vähendada paberihulka ning tõhustada ja kiirendada kommunikatsiooni. Olen erineva taseme spordivõistlustel olnud nii osaleja, korraldaja, tiimijuhi kui ka rahvusvahelise katusorganisatsiooni esindaja rollis ning mõistan iga osapoole vajadusi. Sportity äpp ongi selle kõige tulemus,“ rääkis Hernits. 

Tänavu varakevadel loodud Sportity äppi on praeguseks kasutatud juba seitsme spordiala võistlustel kergejõustikust lauatenniseni, alates maakondlikest noorte võistlustest kuni maailmameistrivõistlusteni. Näiteks Lääne-Virumaa noorte kergejõustiku meistrivõistlustel, iluuisutamise maailmameistrivõistlustel 2018, rühmvõimlemise Euroopa meistrivõistlustel 2018 Tallinnas, kiiruisutamise GP-finaalis 2018, tennise Kuressaare Cupil. Igapäevaseks info- ja dokumentide jagamiseks kasutavad seda mitmed Itaalia spordiklubid, Soome Uisuliit ja Rahvusvaheline Uisuliit. Rakendus on tehniliselt piisavalt paindlik, et võimaldab leida sobiva lahenduse igale spordiorganisatsioonile sõltuvalt suurusest ja kasutuseesmärgist.  

Rakendusse saab üles panna kogu võistlusega seotud info ja dokumendid - Sportity äpp on kui suur infotahvel, mis igaühel taskus ning kus info on jooksvalt värske. Äppi üles laaditd info ja dokumendid on kõigile kasutajatele koheselt saadavad – seade annab kasutajatele teada, kui korraldaja on midagi uut lisanud. Äppi saab üles laadida näiteks ajakava, võistlusjuhendi, tulemused, joonised ja skeemid, transpordi ajakava, võimalikud muudatused, lingi veebiülekandele, asukohakaardid, kontaktandmed, majutuse ja toitlustuse võimalused, võistlejatele mõeldud pakkumised. Kogu materjali saab rakendusest vaadata ka siis, kui seadmel pole hetkel internetiühendust. 

Sportity on saadaval nii Androidile kui Apple’i seadmetele. Lõppkasutajatele on äpp tasuta, spordiorganisatsioonidele on teenustasu alates 8,33 eurost kuus vastavalt tehnilistele soovidele ja mahule. Spordiüritustele alates 500 osalejast on võimalik tellida ka akrediteerimislahendust.

 

Sportity rakendusega tutvumiseks laadige äpp alla ja sisestage salasõnaks “rakvere”.