Eesti Olümpiakomitee ja Jaapani linn Saku sõlmisid hea tahte lepingu

05.07.2019
Tagasi
05.07.2019

Eesti Olümpiakomitee ja Jaapanis Nagano prefektuuris asuv Saku linn sõlmisid hea tahte lepingu,  mille alusel on Saku Eesti olümpiadelegatsiooni Tokyo suveolümpiamängude aklimatiseerumislaagrite toimumispaigaks.


EOK asepresidendi Tõnu Tõniste sõnul annab leping võimaluse olümpialinna lähedal laiapõhjaliseks ettevalmistuseks.  

“Tippsport nõuab hästi korralikku ettevalmistust ning olümpiamängude eel on oluline, et sportlased saaksid varem minna võistluspaikadesse, kohaneda oludega ning aklimatiseeruda. Mul on hea meel, et meil on Saku linna näol nüüd Jaapanis head sõbrad ees, kelle külalislahkusele saavad Eesti sportlased juba lähiajal toetuda. Sellest on väga suur abi,” sõnas Tõniste.

Saku linnapea Seiji Yanagida sõnul on eestlased saja tuhande elanikuga linna väga oodatud.

“Järgmisel aastal tuleb Jaapanisse ja Tokyosse kindlasti väga palju inimesi üle kogu maailma, ent soovime just eestlasi vastu võtta ning nende ettevalmistust toetada. Soovime, et Eesti sportlased saaksid endast parima anda ning seepärast oleme teile toeks,” ütles Yanagida.

Saku (佐久) on linnake Nagano prefektuuris, Tokyo jaamast poolteise tunni Nagano kiirrongi sõidu kaugusel. 2007. aastast on linnake ka Eestis asuva Saku linna sõpruslinn. Möödunud 12 aasta jooksul on toimunud tihe koostöö hariduse, kultuuri, majanduse ning muudeski valdkondades.