Eesti Olümpiakomitee täiskogu kinnitas 2022. aasta majandusaasta aruande

26.05.2023
Tagasi
26.05.2023

Reedel, 26. mail Paide Muusika-ja Teatrimajas kogunenud Eesti Olümpiakomitee 47. täiskogu kinnitas EOK 2022. aasta majandusaasta aruande eelarve mahuga 14,7 miljonit eurot.


EOK president Urmas Sõõrumaa sõnul on seljataga töine aasta, kuhu kuulusid nii Pekingi olümpiamängud, noorte olümpiafestivalid, aga ka sõda Ukrainas, mis mõjutab spordimaailma siiani.

„On olnud huvitav aasta ning on olnud vajadus paljude asjade üle järgi mõelda, sõnu seada. Olen tänulik kõigile spordijuhtimisega tegelevatele inimestele, kes teevad seda paljuski oma vabast ajast ning nappide vahendite eest. Tänan teid teie töö eest,“ ütles Sõõrumaa.

Spordialaliitudest võeti EOK liikmeteks Eesti Kelguspordi Liit.

Täiskogul omistati EOK auliikme nimetus kahekordsele olümpiavõitjale Kristina Šmigun-Vähile,  mitmekordsele olümpiamedalistile Jüri Jaansonile, purjetamise treenerile (EKR 8) Rein Ottosonile  ja kauaaegsele spordijuhile Toomas Tõnisele. Eesti Olümpiakomitee aupresidendiks nimetati Neinar Seli, kes oli EOK president aastail 2012-2016.

Ühtlasi kinnitati EOK 2024. aasta täiskogu istungite ajad – 24. mail ja 11. oktoobril. 11. oktoobril toimub EOK presidendi ja juhtorganite valimine.

Täiskogu ehk liikmete üldkoosolek on EOK kõrgeim juhtimisorgan. Täiskogu toimub vähemalt üks kord aastas. Täiskogul võivad osaleda ja hääletada kõik EOK liikmed, igal liikmel on üks hääl.