Eesti rekordite sadu noorte OM-il: vasaraheitja Annika Kelly püstitas kaks Eesti U18 rekordit

12.10.2018
Tagasi
12.10.2018

Eesti koondis purustab Buenos Aireses toimuval noorte OM-il järjest Eesti rekordeid – kui võistluspäeva alustas Ivan Štšeglov 200m seliliujumise uue Eesti täiskasvanute ja juunioride rekordiga 2.01,69 ning seejärel viis vibulaskja Hendrik Õun Eesti kadettide rekordi 671 punktile, siis kergejõustikuvõistlustel parandas vasaraheitja Annika Kelly Eesti U18 rekordit koguni kaks korda järjest, viies uue tippmargi 63.41 peale.

Annika Kelly: „Olen tänase võistlusega rahul, kuna tuli rekord, aga tehniliselt oleksin tahtnud paremini heita. Puhkan nüüd ja valmistun esmaspäevaks, kui toimub teine võistlusvoor.“ 

17-aastane Kelly, kelle nimel oli ka senine Eesti U18 rekord 62.56, heitis esimesel katsel 61.73 ning teisel katsel 60.76. Kolmandal katsel sündis uus Eesti U18 rekord - 63.37 ning neljandal katsel parandas Kelly seda veelgi – 63.41. See tulemus andis talle esimese võistluspäeva lõpuks 9. koha. 

Kergejõustikuvõistlused peetakse noorte OM-il kahes voorus – nii esimesel kui ka teisel võistluspäeval osalevad samad sportlased ning lõppkohad selguvad kahe ringi tulemuste summeerimisel. Tüdrukute vasaraheite teine võistlusvoor toimub esmaspäeval, 15. oktoobril. 

Noorte olümpiamängudest toodab otseülekannet Olympic Channel, ülekannet vahendab EOK noorteolümpia erileht www.eok.ee/buenos-aires. Samalt aadressilt leiab ka Eesti koondislaste profiilid, ajakava ja palju muud. Samuti saab Eesti sportlastele noorteolümpial kaasa elada sotsiaalmeedias EOK lehtedel Facebookis “Olen Olümpiafänn” ja Instagramis “Olympiafann” ning teemaviidetega #EOKtiigrid #noorteolümpia #BuenosAires2018 ja #terveeestieest. 

Iga nelja aasta tagant toimuvad noorte olümpiamängud peetakse tänavu 6.-18. oktoobril Buenos Aireses, kus osaleb 206 riigist ligi 4000 sportlast vanuses 15-18. Suviste noortemängude kavas on 32 spordiala, sealhulgas mitmed olümpiavõistluste debüüdi tegevad alad: BMX freestyle, lohesurf, breiktants ja rannakäsipall. Tänavused noorte olümpiamängud on üldse esimene olümpiavõistlus, kus osaleb võrdne arv mees- ja naissportlasi. 

Eesti koondis on seni suurim – 23 sportlast kaheksal alal (kergejõustikus, ujumises, sõudmises, 3x3 noormeeste ja neidude korvpallis, iluvõimlemises, karates, naistemaadluses ja vibulaskmises). Neist pooltel aladel võistlevad Eesti sportlased noorteolümpial esmakordselt. Samuti on eriline see, et esmakordselt pole ükski meie sportlane noorteolümpial osalemas kutsega - kõik koondise liikmed on oma tulemustega kvalifitseerunud. Eesti delegatsioon kannab noorte olümpiamängudel Nike ja Montoni rõivaid ja varustust.