EOK 95: EOK president Urmas Sõõrumaa tervitus

08.12.2018
Tagasi
08.12.2018

8. detsembril möödub Eesti Olümpiakomitee asutamisest 95. aastat. 

Kallis olümpia- ja spordipere, 

Täna möödub Eesti Olümpiakomitee asutamisest 95. aastat.  

Toona sõnastati Olümpiakomitee eesmärgina kehakultuuri tutvustamine ja edendamine, mille läbi Eesti rahvas võiks olla tervem, tahtejõulisem ja iseteadlikum. Need on suured eesmärgid, mida EOK kannab tänapäevani ning teie olete meile nende eesmärkide täitmisel hindamatuteks partneriteks. 

Sünnipäeval on tavaks rõõmustada. Rõõmustan selle üle, et Eesti tippsport on tugev. Rõõmustan selle üle, et meil on pealehakkamist ja ambitsiooni mõelda suurelt ning juba jaanuarist käivitub Team Estonia. Rõõmustan selle üle, et meil on palju ägedaid võitlejahingega tipp- ja noorsportlasi, südamega treenereid, pühendunud spordijuhte- ja töötajaid, efektiivseid spordiorganisatsione, lojaalseid toetajaid, palju spordisõpru. 

Sport on nagu puu - ei ole tippu ilma juurte ja tugeva tüveta. Ja ei pea juured üksinda kaua vastu, kui nende kohal ei laiuks oksad ega puhkeks õied. Me teiega pingutame üheskoos samade eesmärkide nimel. Olete meie head partnerid ja loodan, et aidate tippspordis väärikalt esindatud ja aktiivse liikumisharrastusega tegeleva Eesti nimel panustada ka edaspidi. Üheskoos suudame saavutada kõik eesmärgid. See on meie võimalus anda oma lastele ja riigile hindamatu panus.  

Soovin teile jõudu, edu ja inspiratsiooni! 

Urmas Sõõrumaa
Eesti Olümpiakomitee president