EOK alustab tööd sportlaste topeltkarjääri suunal

29.09.2017
Tagasi
29.09.2017
EOK täitevkomitee kinnitas septembri lõpus tegevuskava sportlaste topeltkarjääri suuna arendamiseks. Esimese "pääsukesena" korraldab EOK sportlastele, treeneritele ja spordiametnikele 3.-4. oktoobril ROK-i topeltkarjääri koolitused, mille viivad läbi olümpiasportlastest ROK-i koolitajad Claudia Bokel ja Pedro Yang.

ROK-i topeltkarjääri koolitusprogramm, mis kannab nime “IOC Athlete Career Programme in cooperation with Addecco Group”, jõuab Eestisse esmakordselt. Koolituse eesmärk on pakkuda tipp- ja noorsportlastele uusi teadmisi, praktilisi oskusi ja ideid tuleviku planeerimisel nii sportlaskarjääri ajal kui ka pärast selle lõppu.  Koolitused viivad läbi ROK-i koolitajad: olümpialased Claudia Bokel (Saksamaa, vehklemine) ja Pedro Yang (Guatemala, sulgpall).

Tippsportlaste koolitus:
Teisipäeval, 3. oktoobril kell 10.00-18.00 Olümpia hotelli konverentsikeskuses
Ajakava http://www.eok.ee/tippsport/rok-i-topeltkarjaari-koolitus/koolituse-programm
Koolitaja: Pedro Yang
Osalevad: olümpiaettevalmistusprogrammi kuuluvad sportlased, EOK eelmise õppeaasta haridusstipendiaadid, alaliitude esindajad ja treenerid, Audentese Audentese Spordigümnaasiumi esindajad ning treenerid 

Noorsportlaste koolitus:
Kolmapäeval, 4. oktoobril kell 14.00-18.00 Olümpia hotelli konverentsikeskuses
Ajakava http://www.eok.ee/noortesport/roki-topeltkarjaari-koolitus/koolituse-programm
Koolitaja: Claudia Bokel
Osalevad: EOK noorte saavutusspordi toetussüsteemi kuuluvad sportlased, EOK järelkasvutiimi „Märka järgnevat põlvkonda“ liikmed, ERGO noorsportlase stipendiaadid, 2017. aasta Euroopa noorte olümpiafestivalide koondisesse kuulunud noored, Audentese Spordigümnaasiumi esindajad ning treenerid

Tegu on esimese projektiga Eesti Olümpiakomitee uuest sportlaste topeltkarjääri tegevusprogrammist, mis sisaldab koolitusi, infomaterjalide väljatöötamist, nõustamisteenuseid ja palju muud. Tegevusprogramm sündis Eesti Olümpiakomitee noortespordi projektide juhi Merle Kaljuranna magistritööna Olympic Solidarity rahvusvahelises programmis Executive Masters in Sport Organisations Management.

Nii oktoobri alguses toimuvate ROK-i koolituste kui ka EOK tegevusprogrammi eesmärk on pakkuda mõtteainet ja oskusi, kuidas valida endale sobiv haridustee, kuidas hakata looma juba tippsportlaskarjääri ajal endale soodsaid eeldusi hiljem tööturule sisenemiseks ning kuidas tippspordikogemust tööturul konkurentsieelisena kasutada. Samu teadmisi saavad oma töös kasutada ka sportlaste juhendajad - treeneri roll on ju palju enamat kui üksnes sportlike tulemuste arendamine.