EOK kinnitas talialadel toetusesaajate nimekirjad

29.03.2023
Tagasi
29.03.2023
EOK tippspordikomisjon kinnitas Team Estoniasse kuuluvate sportlaste ja treenerite uued nimekirjad, mis hakkavad kehtima 1. aprillist.


EOK asepresidendi ja tippspordikomisjoni esimehe Erich Teigamägi sõnul analüüsiti ettepanekuid põhjalikult.  „EOK tippspordikomisjon kohtus teisipäeval talialade esindajatega, kuulasime ära ettepanekud tippsportlaste ja nende treenerite toetuste osas ning tegime vastavad otsused,“ selgitas Teigamägi.

Näiteks otsustas tippspordikomisjon tõsta tänavu Euroopa meistrivõistlustel 6. koha ning maailmameistrivõistlustel 9. koha saanud iluuisutaja Niina Petrõkina üheks aastaks B-taseme toetusele. „Petrõkina esindas Eestit tänavu väga edukalt, kindlustades Eestile järgmistele tiitlivõistlusele naiste üksiksõidus kaks kohta. Tal jäi MM-i 8. kohast 0,6 punkti ning seega otsustasime tema toetust tõsta,“ ütles Teigamägi.

EOK tippspordikomisjoni kuuluvad lisaks Teigamägile Ago Markvardt, Eveli Saue, Jaan Kirsipuu, Jaan Talts, Priit Ilver ja Tõnu Tõniste.

Team Estonia on 2019. aastal loodud Eesti tippspordi toetamise süsteem, mis pakub sportlasele kvaliteetseid tugiteenuseid ning konkurentsivõimelise ettevalmistuse tiitlivõistlusteks. Team Estonia programmi kuuluvate sportlaste ja treenerite nimekirjad leiate siit: https://www.eok.ee/team-estonia