EOK kutsub Arvamusfestivalile: Anname hoovid lastele tagasi!

08.08.2022
Tagasi
08.08.2022

12.–13. augustini toimub Paides tänavune arvamusfestival, mille kavas on paljud sporditeemalised vestlusringid. Eesti Olümpiakomitee kutsub kõiki arvamusfestivali avapäeval kell 18 kuulama aruteluringi pealkirjaga "Anname hoovid lastele tagasi!“.


Ilmselt pole üllatus, et Eesti lapsed ei liigu piisavalt, 11–15-aastaste seas on aktiivseid vaid 16%. Selle asemel, et suunata noori kooli hoovi palli taguma, paneme staadionivärava lukku. Samal ajal ehitatakse massiliselt uusi elamurajoone, kus on kohustuslikud parkimiskohad ning väikelastele mõeldud liivakastid, kuid puuduvad muru- ja spordiväljakud. Kas me mitte omaenda tegevuse (või tegemata jätmisega) ei suuna lapsi helendavate ekraanide taha?

Diskussioonis osalevad korvpallitreener Janne Schasmin, kinnisvaraarendaja Kristjan-Thor Vähi, Tartu Tamme kooli direktor Vallo Reimaa ja Eesti Õpilasesinduste liidu juhatuse esimees Anette Viin. Paneeli juhib spordiajakirjanik Tarmo Tiisler.  

Lisaks leiab festivali programmist ka teisi spordivaldkonnaga seotud arutelusid. Kell 12.00 peetakse vestlusringi Kuidas muuta Eesti klubid Euroopas jätkusuutlikult edukaks?" . Kell 14.00 toimub vestlusring „Sport kui kogukondade ühendaja”, kus räägitakse spordi rollist kogukonnaliikumises ning vaadeldakse nii edulugusid kui ka läbikukkumisi spordi kasutamisest kogukonna ühendamisel. Kell 16.00 algab arutelu „Milleks meile tippsport?”, kus lahatakse tippspordi eesmärke ja selle eetilist poolt.

Arvamusfestivali täispikkuses kava leiab leheküljelt https://arvamusfestival.ee/