EOK kutsub: kingime Eestile 100 päeva liikumist!

27.12.2017
Tagasi
27.12.2017
EOK korraldab Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks üle-eestilise projekti „Terve Eesti eest – Kingime Eestile sada päeva liikumist!“, mille raames kutsume igaüht üles liikuma Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva-aastal vähemalt sada korda!
Sada liikumiskorda aastas tähendab keskmiselt vähemalt kaks korda nädalas ja vähemalt 30 minutit järjest. Mida rohkem, seda uhkem. Pole vahet, kas teha näiteks kepikõndi, joosta, sõita ratta, rula või rulluiskudega, mängida diskgolfi või mängida palli – kõik läheb liikumisena arvesse.

Liikumiskordade kokkulugemiseks on EOK koos heade partnerite Ühendusega Sport Kõigile, SportEST klastriga, Coop Eestiga ja Sport ID-ga välja töötanud EV100 liikumisäppi nimega FIT100. Seal saab üles märkida oma liikumiskorrad, võrrelda oma liikumist äppiga liitunud sõprade ja pereliikmetega ning üksteist vastastikku innustada. Samuti pakub äpp treeningvideosid, millest malli võtta ja uut indu saada.

FIT100 äppi (SportID International) saad alla laadida Apple Store'ist ja Google Play Store'ist.

Kuidas liikumisega pihta hakata?
  1. Langeta otsus, et hakkad liikuma, ja jää sellele kindlaks!
  2. Mõtle läbi, kuidas Sulle kõige rohkem meeldiks liikuda ja millest oleks Sinu jaoks kõige lihtsam pihta hakata. Alustuseks on seegi hea, kui lähed lihtsalt välja ja teed pika jalutuskäigu. Ja siis peatselt jälle.
  3. Kutsu pereliikmed või sõber endaga koos liikuma! Ja lubage üksteisele, et kingite Eestile 100 päeva liikumist ning innustate kogu aasta jooksul üksteist. Ära lase sõbral loobuda ja tema ei lase Sinul ka!
  4. Laadi ise ja aita ka teistel alla laadida liikumisäpp FIT100. Sinna saad üles märkida oma liikumiskorrad ning hoida silma peal nii enda kui ka pereliikmete ja sõprade liikumiskordadel. Äpis on ka videod harjutustega, mida saad kodus järgi teha ja taas liikumiskorra kirja panna.
  5. Harjumus liikuda tekib kiiresti, sest see on nii mõnus! Üsna pea tunned, kuidas pea on klaarim, energiat on rohkem ja tuju on ülevam ning terviski üha tugevam.
  6. Avasta uusi liikumisviise, mida pole varem proovinud. See on lõbus ja kes teab, mis kujuneb Sinu uueks lemmikuks! Häid nõuandeid ja uusi mõtteid leiad ka liikumisharrastuse portaalist liigume.ee.
  7. Naudi liikumist ja enne, kui tähelegi paned, on juba Eestile 100 päeva liikumist kingitud!
Liigu koos meiega ja kingi Eestile 100 päeva liikumist - Terve Eesti eest!