EOK noorteprojektide juht valiti tähtsasse ametisse

29.11.2021
Tagasi
29.11.2021
Slovakkias Samorinis peetud Euroopa olümpiakomiteede (EOC) aastakoosolekul valiti EOK noorteprojektide juht Merle Kaljurand järgmiseks neljaks aastaks EOC Euroopa noorte taliolümpiafestivalide komisjoni liikmeks.

Kaljurand on olnud aastaid Euroopa noorte olümpiafestivalide Eesti delegatsiooni juht ning Eesti olümpiakoondise delegatsioonijuhi abi.

Kaljuranna sõnul on komisjoni kuuludes hea võimalus kaasa rääkida Euroopa spordile olulistel teemadel.

„Komisjoni kuulumise eeldus on piisav kogemus ning praktika Euroopa noorte olümpiafestivalidel. Tegemist jätkub ja kindlasti peaks sellest väljundist kasu saama nii EOK kui kogu Eesti noortesport,“ ütles Kaljurand.

Seitsmeliikmelisse komisjoni kuuluvad lisaks Eestile Gruusia, Rumeenia, Itaalia, Šveitsi, Austria ja Ukraina esindajad.

Noorte olümpiafestivali eesmärk on propageerida sporti ja olümpiaväärtusi, inspireerida noori spordiga tegelema ning edendada ausat mängu ja sallivust. Iga kahe aasta tagant korraldataval noorte olümpiafestivalil saavad osaleda sportlased vanuses 14-18 aastat, erinevatel aladel kehtivad erinevad vanusepiirangud. Järgmine noorte talvine olümpiafestival toimub 20.-25. märtsini Soomes Vuokattis, suvine olümpiafestival 24.-30. juulini Slovakkias Banská Bystricas.