EOK president tunnustas Invictus Games medalivõitjaid

29.10.2018
Tagasi
29.10.2018
Eestisse tagasi jõudsid 20.-27. oktoobrini Sydneys Võitmatute mängudel osalenud kaitseväe vigastatud veteranid, kes võitsid mängudelt kokku viis medalit.

Eesti Olümpiakomitee presidendi Urmas Sõõrumaa sõnul on Võitmatute mängud väga eriline spordisündmus. “Ühtlasi on need mängud ka näide spordi suurusest ja mõjust. Sport on oma olemuselt universaalne ja kultuuride ning valdkondade ülene. Oma esmase rolli, võitja selgitamise kõrval on spordil suurepärane omadus ühendada ja liita. Võitmatute mängud toovad kokku sõjalistes missioonides vigastada saanud sõjaväelased. Sport on nende jaoks üks võimalus, mis pakub raske vigastuse järgselt tuge, eneseteostust ja ka võimalust olla märgatud. Mul on hea meel, et paljud Eesti riigi eest oma elu hinnaga seisnud, kuid õnnetult vigastada saanud kaitseväelased on jätkanud oma missiooni, seda veidi teises vormis, spordiradadel, kuid ikka terve Eesti eest. Tänan kõiki Võitmatute mängudel osalenud Eesti kaitseväelasi ja õnnitlen medalivõitjaid. Eesti lipp lehvis uhkelt ja kõrgel. Olete eeskujuks meile kõigile,” ütles Sõõrumaa.

Tallinna lennujaamas võttis kaitseväe veteranide koondise vastu kaitseväe juhataja kindral Riho Terras. „Mul on hea meel, et olete ennast jälle ületanud ning näidanud ennast Võitmatute mängudel võitmatutena. See, et te kõik olete andnud endast parima ning kõige tähtsam – iseennast võitnud – on väga oluline nii teile kui meile,“ ütles kindral Terras.

Edukaimaks kujunes eestlastele mängude kergejõustikuprogramm, kus veebel Ergo Mets võitis hõbemedali 400 meetri jooksus ning veebel Ott Jõesaar ja nooremveebel Rene Hindrikus pronksmedalid kettaheites. Veebel Mets võitis lisaks pronksmedali sisesõudmises, meeskondliku saavutusena võideti pronks istevõrkpallis.

Võitmatute mängud ehk Invictus Games on Suurbritannia prints Harry poolt 2014. aastal ellu kutsutud spordivõistlused sõjalistel operatsioonidel viga saanud sõduritele.

 „Võitmatute mängud on oma olemuselt erilised, kuna igal võistlejal on seal erinev eesmärk, mis võib olla nii medali võitmine või lihtsalt sportlik eneseületamine. Mul on hea meel, et näitasime kogu mängude jooksul erinevatel aladel ühtlaselt tugevat taset ning eriti rõõmus olen istevõrkpallurite üle, kelle jaoks meeskonnaga sel alal medali võitmine on olnud juba pikaaegne salaunistus,“ ütles Eesti delegatsiooni juht Kaia Kollo.

Sel aastal toimusid mängud 20.-27. oktoobrini Austraalias Sydneys. Mängudel osales kokku üle 500 võistleja 18-st erinevast riigist.

Eestit esindas mängudel 15-liikmeline võistkond. Võistlejate hulgas oli nii tegevteenistuses olevaid kui tsiviilellu naasnud veterane. Eesti võistlejad osalesid mängudel ujumises, rattasõidus, purjetamises, kergejõustikus, Jaguar Land Roveri täpsussõidus, sisesõudmises ja istevõrkpallis. Järgmised Võitmatute mängud toimuvad 2020. aastal Hollandis Haagis.

Allikad: www.mil.ee ja Sõdurileht