EOK president Urmas Sõõrumaa: soovitan olla solidaarne, näidata suhtumist ning mitte võistelda

02.03.2022
Tagasi
02.03.2022
Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa soovitab Eesti sportlastel võistlemisest loobuda, kui neil tuleb vastamisi minna Venemaa ja Valgevene esindajatega.

„Minu selge arvamus on, et Ukrainale kallaletunginud Venemaal ja rünnakule kaasaaitavas Valgevenes ei peaks rahvusvahelisi spordivõistlusi korraldatama. EOK on alati üritanud sporti ja poliitikat lahus hoida, siis nüüd on teine lugu, kuna poliitika on lõppenud ja käib sõda. Asi on kriitiline. Inimesed kaotavad oma kõige kallima asja, elu. Soovitan olla solidaarne, näidata suhtumist ja sel juhul mitte võistelda. See, mis sõjas kaotatakse, on palju kallim, kui tegemata jäänud võistlus või raisku läinud bussipilet. Kui Eesti sportlane peaks minema Venemaa esindajaga kokku, siis soovitan keerata selle rahuks,“ lisas ta.  

EOK president tervitas ka Rahvusvahelise Olümpiakomitee otsust, mis ei soovita rahvusvaheliste võistluste korraldajatel oma võistlustele Venemaa ja Valgevene sportlasi kutsuda. ROK tõi oma avalduses välja, et Venemaa on Ukraina-vastase agressiooniga rikkunud olümpiarahu ning soovitas rahvusvaheliste võistluste korraldajatel mitte kutsuda ega lubada Venemaa ja Valgevene sportlasi oma võistlustele. Ühtlasi ei soovitanud ROK Ukrainas toimuva sõja ajal korraldada ühtegi suurvõistlust Venemaal ega Valgevenes.

Sõõrumaa sõnul luuakse just läbi spordi riigi kuvandit. „Võidu puhul mängitakse riigi hümni ja kantakse riigi märke. Me võime need küll ajutiselt ära võtta, aga see sisu ei muuda. Ühiskonnas on sportlastel suur mõjukus. See sõda on meile kõigile väga lähedal ja võimalik, et just see lähedus mõjutas ROK-i otsust. Mina olen kahe käega ROK-i otsuse poolt," kommenteeris Sõõrumaa.