EOK spordifilmide programmi PÖFFil avab "Lõvide vennaskond"

02.11.2022
Tagasi
02.11.2022
Pimedate Ööde filmifestivalil jõuab EOK spordifilmide programmi raames esimest korda ekraanile verivärske dokumentaalfilm „Lõvide vennaskond“.

See on tunnine lugu legendaarsetest Lõvidest – poiste jalgpallivõistkonnast, tänu kellele kerkis rahvuslik jalgpall 1980ndatel fööniksina tuhast.

Meeletud treeningmahud, edukad võistlussõidud ja tänapäeva mõistes absurdsed lood maalivad värvika, südamliku ja inspireeriva pildi noortest meestest, kellest said rahvuskangelased, nende karismaatilisest treenerist Roman Ubakivist ja kõigist teistest, kes sel pikal teekonnal osalesid.

Filmi autoriteks on Kaur Kokk ja Mikk Jürjens, tootjaks Delfi.

Esilinastus avab ühtlasi Eesti Olümpiakomitee spordifilmide programmi. 

Eesti Olümpiakomitee presidendi Urmas Sõõrumaa sõnul on kodumaise spordifilmi esilinastus PÖFFi-sugusel maailmatasemel filmifestivalil kummardus kõikidele meie spordiinimestele, kelle tegemiste taga on pingutus, eneseületus ja ohverdused. „Legendaarsed Lõvipoisid jätsid meie spordiajalukku suure jälje ning usun, et nii suurtel kui väikestel filmisõpradel on põnev nende looga tutvuda ja nende tegemisi meenutada,“ ütleb ta.

Esilinastus avab EOK spordifilmide programmi, mis tuleb tänavu eriti esinduslik.

Armand Duplantis – sündinud lendama” (Rootsi, rež Brennan Robideaux) on kergejõustiku ühe suurima staari tähelennu lugu, mis algas 5-aastaselt, kui tema isa ehitas kodumaja hoovi teivashüppekasti.

Sinu koht ei ole meie linnas!” (Bulgaaria, rež Nikolay Stefanov) heidab pretsedenditu pilgu jalgpallihuligaanide ellu – need on endised kaevurid, kes elavad Pernikus, mida on hakatud pärast kaevanduste sulgemist nimetama Bulgaaria kõige ebasõbralikumaks linnaks.

Adam Ondra – nihutades piire” (Tšehhi, rež-d Jan Šimánek ja Petr Záruba) jutustab ühest maailma parimast ronijast, kelle soov ronida ja sellest rõõmu tunda asendub ühel hetkel kohustusega võita.

Ettevaatust käsitsemisel. Ühe tänavakorvpalli lugu” (Kanada, rež-d Jeremy Schaulin-Rioux ja Kirk Thomas) vaatab tagasi legendaarse Kanada tänavakorvpallimeeskonna Notic Streetball Crew tegutsemisele – see oli sats, mis võis viia publiku oma uskumatute trikkidega pöördesse.

Spordifilmide programmi piletite eelismüük algab homme, avalik müük reedel.

Pimedate Ööde filmifestival leiab aset 11.–27. novembrini.