Euroopa mängude 4. päev: Lisell Jäätma püstitas võistluste rekordi, Eesti avas medaliarve

24.06.2023
Tagasi
24.06.2023

Poolas Krakowis jätkuvatel Euroopa mängudel jätkab suurepärases hoos vibulaskja Lisell Jäätma, kes võttis naiste plokkvibu individuaalvõistluse kaheksandikfinaalis enda nimele Euroopa mängude rekordi.

Duellis poolatari Malgorzata Kapustaga teenis Jäätma kõigi 15 lasuga maksimaalsed kümme punkti ja kogus 150 punkti. Paremus Kapusta üle oli kindel, vastase kontosse jäi 143 punkti.

“Tundsin ennast hästi,” rääkis Jäätma pärast etteastet. “Mõni lask oli kehvem, aga nooled läksid õnneks ikkagi kümnesse. Olen 150 punkti nii kaua oodanud ja et see tuli finaaliväljakul, on superhea.”

Eile kogus Jäätma eelringis 708 punkti, mis tagas talle duellideks kolmanda asetuse ja ühtlasi oli see Eesti rekord. Plokkvibus on Euroopa mängudel tõeline tipptase. Sellest andis märku ka britt Ella Gibsoni püstitatud maailmarekord.

“Pingutasin väga. Tegin küll paar halba lasku, aga selle võrra pingutasin rohkem, et rekord tuleks. Plokkvibu tase on läinud nii kõrgeks, eriti naistel. Kõik enam-vähem ootasime, millal Gibson maailmarekordi laseb, kuna ta on ka maailma esinumber. Kuna ilm oli ideaalne, oodatigi seda,” sõnas Jäätma.

Eesti koondislastest on Jäätma üks reaalsemaid medalipretendente. “Ma ei keskendu medaliootustele. Üritan teha oma parima. Kui tuleb, siis tuleb. Ja kui ei tule, on alati teine võimalus,” lausus ta.


Individuaalvõistluse otsustavad duellid peetakse kolmapäeval, 28. juunil. Veerandfinaalis kohtub Jäätma Itaalia sportlase Elisa Roneriga, kes täna kogus 148 punkti.

Pühapäeval võistleb meeste plokkvibu individuaalvõistluse kaheksandikfinaalis Liselli vend Robin Jäätma. Ta sai kvalifikatsioonis 15. asetuse ja vastu tuleb teise asetusega Taani sportlane Mathias Fullerton.

Koos teevad Jäätmad pühapäeval kaasa ka plokkvibu segatiimide võistlusel. Neil on kuues asetus ja veerandfinaalis kohtutakse kolmanda asetusega Prantsusmaaga.

Poksis võitis Stiven Aas (meeste -80 kg) esimeses ringis 4:1 Bosnia ja Hertsegoviina sportlast Leo Cvitanovici. Homme peetavas kaheksandikfinaalis kohtub Aas Iisraeli esindaja Daniel Iljušonokiga. Allan Morozov (meeste -51 kg) jäi esimeses ringis 0:5 alla Saksamaa esindajale Salah Ibrahim Omarile.

Lisaks Jäätmatele ja Morozovile asuvad pühapäeval võistlustulle kümme Eesti koondislast. Poksis alustab eelringist Pavel Kamanin (meeste -71 kg). Moodsas viievõistluses teeb naiste eelvõistlusel kaasa Johanna Maria Jõgisu. Laskmises seavad end joonele Peeter Jürisson (meeste kaarrada), Meelis Kiisk (meeste 50 m spordipüssi harjutus) ja Kristina Kiisk (naiste 25 m püstoli harjutus). Jalgrattaspordis on kavas maastikurattasõidud. Naistest esindavad Eestit Janika Lõiv, Merili Sirvel ja Mari-Liis Mõttus ning meestest Kirill Tarassov ja Josten Vaidem.

Rasmus Mägi võitis hõbemedali

Laupäeval selgus, et Eesti avas Euroopa mängudel medaliarve. Mängude raames peetaval kergejõustiku võistkondlikul EM-il näitas Rasmus Mägi meeste 400 meetri tõkkejooksus kokkuvõttes teist aega.

Mägi võitis teise divisjoni jooksu ajaga 48,63, millega täitis ühtlasi tänavuse MM-i normi. Kolme divisjoni peale oli temast kiirem vaid itaallane Alessandro Sibilio, kes sai täna kirja aja 48,14.

Nii kurioosne kui see ka pole, saab Mägi oma medali kätte alles paar päeva pärast võistlust ja seda Eestimaal. Nimelt lüüakse kergejõustikutulemused kokku alles pärast võistkondliku EM-i kõigi kolme divisjoni võistluste toimumist.

“See võistlus oli pigem oluline võistkondliku EM-i kontekstis ja MM-i normi jooksmise mõttes,” rääkis Mägi. “Tähtis oli tiimile kasulik olla ja hea aeg joosta. Medalit on ikka tore võita,” lisas ta.

Euroopa Mängud peetakse 21. juulist 2. juulini Krakowi ja Malopolska piirkonnas. 105-liikmeline Eesti koondis võistleb 17 alal. Euroopa Mängude otseülekandeid saab vaadata www.europeangames.tv vahendusel. Eesti koondise tegemistel saab silma peal hoida www.eok.ee/krakow erilehe abil. Eesti koondist riietab Nike.