Euroopa noorte olümpiafestival: Merilainile maadluses üheksas koht, Valdmaa jõudis poolfinaali

22.07.2019
Tagasi
22.07.2019

Aserbaidžaani pealinnas Bakuus toimuval Euroopa noorte olümpiafestivalil saavutas maadleja Kristo Merilain üheksanda koha. Laura-Liis Valdmaa jõudis 200 m seliliujumises poolfinaali ja sai kümnenda koha. Steven Sepp hoiab kümnevõistluses avapäeva järel seitsmendat kohta.

Kergejõustik

Kergejõustikus pakkus esimesel võistluspäeval eredamaid emotsioone kümnevõistleja Steven Sepp, kes hoiab viie ala järel 3564 punktiga seitsmendat kohta. Sepp jooksis 100 m ajaga 11,60, hüppas kaugust 6.40, tõukas kuuli 15.09, hüppas kõrgust 1.88 ja jooksis 400 m ajaga 53,36.

“Tänane esimene võistluspäev algas väga hästi - isikliku rekordiga. Kaugus oli keskmine, kuulis tuli ka uus isiklik rekord, kõrgus oli keskmine ja 400m väga hea. Liigun endale püstitatud eesmärkide graafikus ja tunne on hea,“ ütles Sepp. Kümnevõistlust juhib belglane Jente Hauttekeete 4001 punktiga.

Meeste 110 m tõkkesprindis saavutas Karl-Hendrik Palu isikliku rekordiga 14,24 10. koha. 100 m sprindis sai Marit Kutman ajaga 12,15 13. koha, Kristjan Markus Eelmaa ajaga 11,24 18. koha. Ann Marii Kivikas jooksis 400 m ajaga 57,77 ning sai 21. koha. Gertu Küttmann lõpetas kuulitõuke kvalifikatsiooni tulemusega 13.93 ja leppis 14. kohaga, Tony Ats Tamm hüppas kaugust 6.67 ja oli eelvõistlusel 14.

Maadlus

Eesti maadlejatest astusid esimestena võistlustulle Kirill Skiller ja Kristo Merilain. Kreeka-rooma maadluse -60 kg kategooria 1/16-finaalis alistas Merilain 9:0 serblase Momcilo Gajici, kaheksandikfinaalis jäi ta 0:8 alla Türgi sportlasele Onur Yurtadale. Kokkuvõttes sai Merilain üheksanda koha. Vabamaadluse -60kg kaalukategooria 1/8-finaalis kohtus Skiller bulgaaria maadleja Ivan Nikolaev Stoyanoviga ja kaotas 0:10. Kokkuvõttes sai Skiller 13. koha.

Tennis
Noormeeste paarismängus olid võistlustules Andreas Sillaste ja Erko Nigula. 49-minutilise lahingu järel alistuti 1:6, 3:6 Belgia duole Noah Merre-Alessio Basile. Nigula vaimustas seejuures publikut, lüües palli punktiks ümber võrguposti.

“Mängisime küll hästi, aga andsime kahjuks tähtsad punktid ära,” nentisid Nigula ja Sillaste. Treener Martin Karise sõnul näitasid vastased kõrgetasemelist tennist. “Mängu alguses olime kartlikud, teise seti algus läks juba tõusvas joones, ent belglased mängisid olulisi punkte paremini,” selgitas ta. Nii Sillaste kui Nigula jätkavad homme üksikmänguturniiril.

Ujumine

Laura-Liis Valdmaa pääses 200 m seliliujumises ajaga 2.20,63 üheksandana poolfinaali. Poolfinaalis ujus ta aja 2.19,95 ning jäi teisena finaalist välja.

“Eelujumise esimesed 50 meetrit alustasin liiga kiire tempoga ja lõpuni ei suutnud seda hoida. Ajaga ma väga rahule ei jäänud, aga koht viis poolfinaali. Poolfinaalis oli eesmärk jõuda esikaheksasse, aga ei õnnestunud, sest ma ei saanud tempot üles. Üldiselt olen rahul, see oli hea avastart olümpiafestivalile,” ütles Valdmaa.

Brita Rannamets sai 100 m vabaltujumises 45. koha ajaga 1.01,95. Noormeeste 200 m rinnuliujumises sai Alan Gritsõk 24. koha uue isikliku rekordiga 2.27,26 ja Christopher Palvadre 27. koha ajaga 2.28,16.

Homme jätkuvad kergejõustiku, maadluse, tennise ja ujumise võistlused ning võistlust alustavad jalgratturid.

Eesti koondise info leiab EOK kodulehelt https://eok.ee/bakuu-2019, võistluste ametlik koduleht on https://eyofbaku2019.com. Põnevat sisu leiab olümpiafestivali ajal ka EOK Facebookist www.facebook.com/Olympiafann ja Instagramist www.instagram.com/olympiafann

21.-27. juulini Bakuus Aserbaidžaanis toimuval suvisel Euroopa noorte olümpiafestivalil osaleb 44 Eesti sportlast kuuel alal: kergejõustik, jalgrattasõit, judo, maadlus, tennis ja ujumine. Sportlasi saadab 25-liikmeline taustajõudude tiim, koondist riietavad Nike ja Monton. Olümpiafestivalil tegutseb maadluskohtunikuna Hergo Andruse.

Noorte olümpiafestivali eesmärk on propageerida sporti ja olümpiaväärtusi, inspireerida noori spordiga tegelema ning edendada ausat mängu ja sallivust. 2019. aasta suvise Euroopa noorte olümpiafestivali programmis on kümme spordiala ja kokku jagatakse välja 298 medalikomplekti. Iga kahe aasta tagant korraldataval noorte olümpiafestivalil saavad osaleda sportlased vanuses 14-18 aastat, erinevatel aladel kehtivad erinevad vanusepiirangud. Festivalile on oodata kokku ligi 3600 sportlast-treenerit 48 riigist.