Fotod: epeevehklejad saadeti õnnetoova maskotiga Tokyo poole teele

11.07.2021
Tagasi
11.07.2021
Esimesena Eesti olümpiakoondisest asusid Tokyo poole teele Eesti epeenaised, kellele anti kaasa õnnetoov maskott "Eesti ilves". 
Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Olümpia eel kutsusid Postimees Juunior, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum ning Eesti Olümpiakomitee üles kõiki lapsi joonistama Eesti oma olümpiamängude maskotti. Joonistusvõistlusele laekus kokku üle 900 töö, millest žürii valis finaali üheksa. Rahvahääletuse tulemusena osutus võitjaks Franka Gelencseri joonistus «Eesti ilves». Joonistuse abil õmbles Hiiumaal tegutsev ettevõte MiaPupe käsitsi spetsiaalsed maskotid, mis Tokyosse sõitvatele koondislastele õnne tooma hakkavad.

"Minu algne plaan oli joonistada nukk, kuid ühel hetkel sai ta juurde kõrvad ning siis hakkas ta meenutama ilvest. Olen tulemusega väga rahul," rääkis Gelencser Tallinna lennujaamas peetud pidulikul maskottide üleandmisel. 

Naiskonna liige Katrina Lehis kiitis võidutöö heaks, sõnades, et see teeb silmad ette isegi Tokyo olümpiamängude ametlikule maskotile. "See näeb ülilahe välja! Mu laps juba küsis, kas kingitus on temale. See on pehme, mõnus ja ilus," ütles ta.

Eesti epeenaised siiski veel olümpiakülla ei lähe, sest nädala jagu treenitakse Nagano külje all Saku linna treeningbaasis. Olümpiamängude epeevehklemise individuaalturniir peetakse 24. juulil, võistkonnavõistlus 27. juulil. 

XXXII suveolümpiamängud peetakse Jaapani pealinnas Tokyos 23. juulist 8. augustini. Eesti koondist esindab 34 sportlast ja hobune, koondis kannab Nike võistlusriideid ning Montoni vabaajariideid. Eesti koondise koosseisust, ajakavast ja tulemustest saab ülevaate erilehel www.eok.ee/tokyo-2020 ning EOK sotsiaalmeediakanalite vahendusel Facebookis „Olen Olümpiafänn“ ja Instagramis „Olympiafann“.