Fotod: Liikumisõpetajate suvekoolis jagati uusi ideid liikumisharrastuse edendamiseks tundides

16.06.2021
Tagasi
16.06.2021
Lääne-Virumaal Vinni Spordikeskuses kogunes enam kui 70 kehalise kasvatuse ja liikumisõpetajat Eesti erinevatest paikadest, et võtta osa Ühendus Sport Kõigile ja Eesti Olümpiakomitee korraldatavast suvekoolist LIISU 2021.

Eesti Olümpiakomitee koolitus-ja arendusjuht Piret Lauk ütles, et pärast pandeemiast tingitud vaheaastat täitusid osalejatele mõeldud kohad väga kiiresti ning õpetajad jäävad juba sügiskooli ootama. 

 "Osalejate tagasiside näitab, et koolitusel saadud ideid rakendatakse aktiivselt. LIISU suvekooli eripära ongi see, et siin saavad õpetajad uusi ideid teistelt oma valdkonna spetsialistidelt, kes räägivad nendega sama keelt, ning teoreetiliste loengute asemel saab kohapeal kõike praktiliselt katsetada. Pärast mitut distantsõppel veedetud kuud oli suureks väärtuseks võimalus jagada koroonapandeemia aegset kogemust teiste liikumisõpetajatega," rääkis Lauk. 

Teisipäeval ja kolmapäeval toimunud koolitusel said õpetajad praktilise kogemuse, kuidas  õpetada ujumisoskust läbi mänguliste tegevuste. Õpetajad said uusi ideid, kuidas kasutada liikumismängudes papptaldrikuid ja siidirätte. Üheskoos saadi valmis loodud lõbusad võimlemiskavad. Samuti olid haaravad ka harjutused kiirjooksuks kombineerituna läbi jooksu ja jõu ning põnevad nipid orienteerumise läbiviimiseks lasteaias ja koolis. Vahvad  müramismängud ja aktiivselt mõnus vesiaeroobika tõid naeratuse näole kõigile. Seekord oli valikus õpetajatele ka hommikuujumine ning tervisejooksule mindi üheskoos rõõmuga!

LIISU koolitussarja korraldavad alates 2016. aastast Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile koostöös õpetajatega. Koolituse korraldustoimkonda kuuluvad õpetajad Anna Sõõrd ja Pille Juus ning EOK koolitus-ja arendusjuht Piret Lauk. 

Eesti spordi katusorganisatsioonina seisab Eesti Olümpiakomitee ausa mängu põhimõtete ja olümpiaväärtuste eest. EOK tagab tippsportlaste ettevalmistuse ja osalemise tiitlivõistlustel, viib ellu noorsportlastele suunatud järelkasvuprogramme ning suurendab positiivsete eeskujude kaudu liikumisharrastuse kandepinda.