Fotod: „Lõvide vennaskond“ avas EOK spordifilmide programmi PÖFFil

13.11.2022
Tagasi
13.11.2022

Pimedate Ööde filmifestivalil esilinastus EOK spordifilmide programmi raames verivärske dokumentaalfilm „Lõvide vennaskond“. 

Dokumentaalfilm on lugu legendaarsetest Lõvidest – poiste jalgpallivõistkonnast, tänu kellele kerkis rahvuslik jalgpall 1980-ndatel fööniksina tuhast. Filmi autoriteks on Kaur Kokk ja Mikk Jürjens, tootjaks Delfi. Filmi saab vaadata novembri keskpaigast kinodes üle Eesti.

EOK president Urmas Sõõrumaa selgitas, et Lõvid on Eesti spordiloos olulisel kohal.

„Lõvid kannavad meie jalgpalli minevikku, aga ka tulevikku. Tuleb peale uus põlvkond, kes tegelikult ei mäleta juhtunut. Samas on film tänuväärne mälestuste värskendamine. Kui pole emotsiooni ega tahtmist, pole sporti. Aitäh filmi tegijatele ja nendele jalgpalluritele,“ ütles Sõõrumaa.

Lõvide treeneri Roman Ubakivi hinnang filmile oli kiitev. „Kena kunst. Tänapäeval on paljud inimesed arvuti taga, mitte ei suhtle omavahel. Tähtis on, et inimesed koos oleksid ja tunneksid reaalselt valu ja rõõmu. Sport on reaalne elu, mitte simulaator,“ ütles Ubakivi.

Esilinastus avas EOK spordifilmide programmi, mis tuleb tänavu eriti esinduslik. Pimedate Ööde filmifestival leiab aset 11.–27. novembrini.

„Armand Duplantis – sündinud lendama” (Rootsi, rež Brennan Robideaux) on kergejõustiku ühe suurima staari tähelennu lugu, mis algas 5-aastaselt, kui tema isa ehitas kodumaja hoovi teivashüppekasti.

„Sinu koht ei ole meie linnas!” (Bulgaaria, rež Nikolay Stefanov) heidab pretsedenditu pilgu jalgpallihuligaanide ellu – need on endised kaevurid, kes elavad Pernikus, mida on hakatud pärast kaevanduste sulgemist nimetama Bulgaaria kõige ebasõbralikumaks linnaks.

„Adam Ondra – nihutades piire” (Tšehhi, rež-d Jan Šimánek ja Petr Záruba) jutustab ühest maailma parimast ronijast, kelle soov ronida ja sellest rõõmu tunda asendub ühel hetkel kohustusega võita.

„Ettevaatust käsitsemisel. Ühe tänavakorvpalli lugu” (Kanada, rež-d Jeremy Schaulin-Rioux ja Kirk Thomas) vaatab tagasi legendaarse Kanada tänavakorvpallimeeskonna Notic Streetball Crew tegutsemisele – see oli sats, mis võis viia publiku oma uskumatute trikkidega pöördesse.