Fotogalerii: EOK tänuvastuvõtt medalistidele

13.06.2018
Tagasi
13.06.2018
EOK tunnustas 13. juunil Hilton Tallinn Park konverentsikeskuses peetud pidulikul tänuvastuvõtul tänavu rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt seni juba 47 medalit võitnud sportlasi ja nende treenereid.

Fotol keskel: Kaido Höövelson ehk Baruto koos karate U21 Euroopa meistri Li Lirismani ja pronksmedalisti Anna Sokuga, vasakul Eesti Karate Föderatsiooni peasekretär Mehis Kard ning paremal karatetreener Aleksandr Žõkov. Baruto viibis vastuvõtul treenerina - tema õpilane Enelin Leichter võitis sumo Euroopa meistrivõistlustel kolm pronksmedalit. Foto autor: Kalev Lilleorg / EOK

EOK president Urmas Sõõrumaa tänas oma kõnes sportlasi ja nende treenereid, kes on selle aasta esimesel poolel jõudnud rahvusvahelistel tiitlivõistlustel medalivõiduni, ning märkis, et selle tulemusel on meie taasiseseisvumise aja jooksul kogutud tiitlivõistluste medalisaak lähenemas märkimisväärse 2400 medalini. „Väikese rahva jaoks on need suured numbrid ning näitavad Eesti rahva elujõudu ja pealehakkamist.“ 

Sõõrumaa ütles, et kõige tähtsam on spordis inimese sisu ning rõhutas hariduse ja tarkuse tähtsust. „Impulss, mis pjedestaalile viib, saab alguse peast. Õppige ja arendage ennast, sest ainult nii jõuab maailma kõrgematele pjedestaalidele,“ ütles Sõõrumaa. 

Vastuvõtule olid kutsutud nii olümpia- kui ka mitteolümpiaaladel maailma- ja Euroopa meistrivõistlustelt tänavu medaleid võitnud täiskasvanud, noorsportlased ja parasportlased oma treeneritega ning maailmameistriks ja Euroopa meistriks tulnud veteransportlased.

Teiste seas osalesid näiteks kreeka-rooma maadluses Euroopa meistrivõistlustelt hõbemedali võitnud Helary Mägisalu, EM-ilt kulturismis hõbemedali võitnud Ott Kiivikas ning kolm EOK järelkasvutiimi „Märka järgnevat põlvkonda“ kuuluvat noorsportlast: karates U21 vanuseklassi Euroopa meistriks tulnud Li Lirisman, taekwon-do EM-ilt hõbeda ja pronksi võitnud Vladislav Žarov ning bikiinifitnessis EM-ilt hõbeda teeninud Arida Muru. Treenerina osales Kaido Höövelson ehk Baruto, kelle õpilane Evelin Leichter võitis sumo EM-il erinevates arvestustes kolm pronksmedalit. 

Fotogalerii leiate EOK Facebooki lehelt "Olen Olümpiafänn".

Kõigi tänavuste medalivõitjate nimed ja saavutused leiate siit.