Sajad lapsed nautisid Kelly Sildaru ja Stefani seltsis olümpiapäeva

14.06.2022
Tagasi
14.06.2022

TV 10 Olümpiastarti 51. hooaja finaali raames Rakveres toimunud olümpiapäeval osalesid sajad spordihuvilised lapsed, kes said proovida erinevaid spordialasid, osaleda lastevõistlustel ning näha oma silmaga freestyle-suusataja Kelly Sildaru olümpiapronksi ning äsja valminud Barbie nukku.


Olümpiapäeval said kõik huvilised proovida oma ala spetsialistide käe all aerutamist, lauatennist, vehklemist, suusahüppeid, laskesuusatamist, discgolfi, taekwondod, vibulaskmist, rulasõitu, motokrossi ning mängida nii jalgpalli, käsipalli, korvpalli kui ratastoolikorvpalli.

Tilludejooksus said olümpiapronks Kelly Sildarult spetsiaalse olümpiapäeva medali kaela ka kõige pisemad, 2-6-aastased spordihuvilised. Võistluste järel aitas tuju hoida üleval Eestit Eurovisionil esindanud Stefan.

Olümpiapäev tugineb kolmele sambale: olümpiaväärtused, aktiivne liikumine ja uute spordialade avastamine. Olümpiapäevaga tähistatakse nüüdisaegse olümpialiikumise algust 1894. aastal, kui Pariisis Sorbonne’s kiideti ühehäälselt heaks Pierre de Coubertini ettepanek hakata taaskorraldama olümpiamänge ja asutati Rahvusvaheline Olümpiakomitee.