Greta Jaanson pääses noorte OM-il edasi veerandfinaali

08.10.2018
Tagasi
08.10.2018

Buenos Aireses toimuvatel noorte olümpimängudel sõudis Greta Jaanson end teisipäevasesse veerandfinaali 16 parema sekka.

Greta Jaanson (fotol) pääses veerandfinaali 16 parema hulka esmaspäevase kahe eelsõidu punktidega. Järgmisena sõuab ta teises veerandfinaalis, mis algab teisipäeval kohalikus ajas kell 15.30 (Eesti ajas kell 21.30). 

“Tänaseks teiseks sõiduks sain ennast korralikult käima. Homme tahan minna samamoodi peale, ainult veel vihasemalt,” ütles Jaanson.  

Samuti olid esmaspäeval Buenos Aireses võistlustules ujujad. Alex Ahtiainen teenis 100m liblikujumises ajaga 55.05 kokkuvõttes 23. koha, Aleksa Gold sai 100m vabaltujumises aja 57.42 ning 27. koha. 

Teisipäeval võistleb noorte olümpiamängudel Eesti koondis järgmistel aegadel ja aladel:

  • Kl 11.20 (Eesti ajas kl 17.20) 200m selili eelujumised – Aleksa Gold
  • Kl 14 (Eesti ajas kl 20) iluvõimlemine, team event rõngas – Adelina Beljajeva
  • Kl 15.30 (Eesti ajas kl 21.30) sõudmise ühepaadi veerandfinaal – Greta Jaanson
  • Kl 19 (Eesti ajas kolmapäeval kl 01) iluvõimlemine, team event pall – Adelina Beljajeva 

Noorte olümpiamängudest toodab otseülekannet Olympic Channel, ülekannet vahendab EOK noorteolümpia erileht www.eok.ee/buenos-aires. Samalt aadressilt leiab ka Eesti koondislaste profiilid, ajakava ja palju muud. Samuti saab Eesti sportlastele noorteolümpial kaasa elada sotsiaalmeedias EOK lehtedel Facebookis “Olen Olümpiafänn” ja Instagramis “Olympiafann” ning teemaviidetega #EOKtiigrid #noorteolümpia #BuenosAires2018 ja #terveeestieest. 

Eesti delegatsioon kannab noorte olümpiamängudel Nike ja Montoni rõivaid ja varustust. 

Iga nelja aasta tagant toimuvad noorte olümpiamängud peetakse tänavu 6.-18. oktoobril Buenos Aireses, kus osaleb 206 riigist ligi 4000 sportlast vanuses 15-18. Suviste noortemängude kavas on 32 spordiala, sealhulgas mitmed olümpiavõistluste debüüdi tegevad alad: BMX freestyle, lohesurf, breiktants ja rannakäsipall. Tänavused noorte olümpiamängud on üldse esimene olümpiavõistlus, kus osaleb võrdne arv mees- ja naissportlasi. 

Eesti koondis on seni suurim – 23 sportlast kaheksal alal (kergejõustikus, ujumises, sõudmises, 3x3 noormeeste ja neidude korvpallis, iluvõimlemises, karates, naistemaadluses ja vibulaskmises). Neist pooltel aladel võistlevad Eesti sportlased noorteolümpial esmakordselt. Samuti on eriline see, et esmakordselt pole ükski meie sportlane noorteolümpial osalemas kutsega - kõik koondise liikmed on oma tulemustega kvalifitseerunud.