Greta Jaanson sõudis end noorte OM-il poolfinaali, ujuja Aleksa Gold teenis 14. koha

09.10.2018
Tagasi
09.10.2018

Buenos Aireses toimuvatel noorte olümpimängudel võitis sõudja Greta Jaanson oma veerandfinaalisõidu ning teenis kaheksa parema seas koha homses poolfinaalis. Ujuja Aleksa Gold võitis 200m seliliujumises 14. koha, äsja alustas pikka võistluspäeva iluvõimleja Adelina Beljajeva.

Poolfinaali kaheksa parema sekka sõudnud 18-aastane Greta Jaanson avaldas, et nautis tänast sõitu täielikult. „Oli uskumatult lahe sõit ja ei olnud füüsiliselt isegi väga raske. Ülimalt hea emotsioniga sõit, sest nii hea oli näha Eesti lippe ja kuulda toetust omadelt! Poole distantsi peal juba nägin, et olen paadipikkuse võrra ees ja ei suutnud seda uskuda. Olen väga õnnelik!“ rõõmustas Jaanson vahetult pärast sõitu. 

Sõudmine toimub Buenos Airese kesklinnas Puerto Madero linnaosas, kus rahvas saab kahel pool jõge sõudjatele kaasa elada. Sõutakse neljal rajal, distants on orienteeruvalt 500m. Jaansonile oma veerandfinaali sõidus võidu toonud aeg oli täna 1:46.83. Tüdrukute ühepaatide poolfinaalid algavad kolmapäeval Eesti aja järgi kell 17.26. Edasipääsu korral ootavad veel kohe samal päeval ees ka finaalisõidud. 

Täna oli noorteolümpial edukalt võistlustules teinegi Eesti veealade sportlane – Aleksa Gold saavutas 200m seliliujumises 14. koha ajaga 2.17,14.

 Pildil: Aleksa Gold

Äsja alustas Eestist kuus tundi taga olevas Argentiinas võistluspäeva iluvõimleja Adelina Beljajeva. Rõngakava eest sai Beljajeva hoolimata väiksest vahendikaotusest punktisumma 14.050, täna ootab ees veel kvalifikatsioonivõistluse palliharjutus. 

Kolmapäeval võistleb Eesti koondis noorte olümpiamängudel järgmistel aegadel ja aladel:

  • 16.00 (ARG ajas 10.00) ujumine: Margaret Markvardt 50m selili eelujumised, Alex Ahtiainen 50m liblikas eelujumised, Aleksa Gold 200m vabaltujumise eelujumised
  • 17.26 (ARG ajas 11.26) sõudmise ühepaatide poolfinaal ja finaal: Greta Jaanson
  • 18.00 (ARG ajas 12.00) 3x3 korvpalli naiskond Eesti – Holland; naiskond koosseisus Martha-Liisa Oinitš, Janne Pulk, Johanna-Eliise Teder, Victoria-Ida Vähi
  • 19.30 (ARG ajas 13.30) 3x3 korvpalli naiskond Eesti – Hispaania; naiskond koosseisus Martha-Liisa Oinitš, Janne Pulk, Johanna-Eliise Teder, Victoria-Ida Vähi
  • 20.00 (ARG ajas 14.00) iluvõimlemise kvalifikatsioonivõistluse kurikakava: Adelina Beljajeva
  • N 01.00 (ARG ajas 19.00) iluvõimlemise kvalifikatsioonivõistluse lindikava: Adelina Beljajeva 

Noorte olümpiamängudest toodab otseülekannet Olympic Channel, ülekannet vahendab EOK noorteolümpia erileht www.eok.ee/buenos-aires. Samalt aadressilt leiab ka Eesti koondislaste profiilid, ajakava ja palju muud. Samuti saab Eesti sportlastele noorteolümpial kaasa elada sotsiaalmeedias EOK lehtedel Facebookis “Olen Olümpiafänn” ja Instagramis “Olympiafann” ning teemaviidetega #EOKtiigrid #noorteolümpia #BuenosAires2018 ja #terveeestieest. 

Eesti delegatsioon kannab noorte olümpiamängudel Nike ja Montoni rõivaid ja varustust. 

Iga nelja aasta tagant toimuvad noorte olümpiamängud peetakse tänavu 6.-18. oktoobril Buenos Aireses, kus osaleb 206 riigist ligi 4000 sportlast vanuses 15-18. Suviste noortemängude kavas on 32 spordiala, sealhulgas mitmed olümpiavõistluste debüüdi tegevad alad: BMX freestyle, lohesurf, breiktants ja rannakäsipall. Tänavused noorte olümpiamängud on üldse esimene olümpiavõistlus, kus osaleb võrdne arv mees- ja naissportlasi. 

Eesti koondis on seni suurim – 23 sportlast kaheksal alal (kergejõustikus, ujumises, sõudmises, 3x3 noormeeste ja neidude korvpallis, iluvõimlemises, karates, naistemaadluses ja vibulaskmises). Neist pooltel aladel võistlevad Eesti sportlased noorteolümpial esmakordselt. Samuti on eriline see, et esmakordselt pole ükski meie sportlane noorteolümpial osalemas kutsega - kõik koondise liikmed on oma tulemustega kvalifitseerunud.