Greta Jaanson võitis noorte OM-il pronksmedali

10.10.2018
Tagasi
10.10.2018

Sõudja Greta Jaanson võitles Buenos Aireses toimuvatel noorte olümpiamängudel ühepaadil esmalt välja koha A-finaalis nelja parema seas ning võitis seejärel vaid pool tundi hiljem peetud A-finaalis pronksmedali. Tegu on üldse Eesti esimese medaliga suvistelt noorte olümpiamängudelt.

Greta Jaanson jagas vahetult pärast finišit, et tema elu unistus on olnud sportlasena väljateenitult Eesti lippu kanda. „See on kõik nii uskumatu! Tulin siia mõttega et koht esikümnes oleks oleks hea, aga nüüd ma sain medali. See kõik on on nii uskumatu!“ rõõmustas 18-aastane Jaanson. 


Kuldmedal läks Argentiina sportlasele Maria Sol Ordasele, kelle võiduaeg finaalis oli 1:43.81. Hõbedale tuli rootslanna Elin Lindroth ajaga 1:44.31. Jaansoni ajaks kujunes 1:46.13. A-finaalis neljandaks jäi Usbekistani sõudja Luizakhon Islomova ajaga 1:51.21.Kõik regati sõidud sõuti neljal rajal, distants oli orienteeruvalt 500m. 

Greta Jaansoni tänane medal on üldse Eesti esimene medal suvistelt noorte olümpiamängudelt. Varasemalt on Eestil noorte olümpiamängudelt kaks talialade medalit - laskesuusataja Rene Zahkna võitis 2012. aastal Innsbruckis noorte OM-il kaks hõbedat.

Noorte olümpial võistlesid täna veel ujujad – Aleksa Gold teenis 200m vabaltujumises 20. koha ajaga 2:04.27, Margaret Markvardt 50m seliliujumises 22. koha ajaga 30.14 ning Alex Ahtiainen 50m liblikujumises 36. koha ajaga 25.66.


3x3 korvpallinaiskond koosseisus Martha-Liisa Oinitš, Janne Pulk, Johanna-Eliise Teder ja Victoria-Ida Vähi pidi oma esimeses alagrupimängus tunnistama Hollandi paremust 22:12; ees seisab täna õhtul veel kohtumine Hispaaniaga. 

Iluvõimleja Adelina Beljajevat ootavad täna ees kvalifikatsioonivõistluse kurika- ja lindikavad; hetkel on ta eelmise kahe kava kokkuvõttes 16. kohal. 

Eesti delegatsioon kannab noorte olümpiamängudel Nike ja Montoni rõivaid ja varustust. 

Noorte olümpiamängudest toodab otseülekannet Olympic Channel, ülekannet vahendab EOK noorteolümpia erileht www.eok.ee/buenos-aires. Samalt aadressilt leiab ka Eesti koondislaste profiilid, ajakava ja palju muud. Samuti saab Eesti sportlastele noorteolümpial kaasa elada sotsiaalmeedias EOK lehtedel Facebookis “Olen Olümpiafänn” ja Instagramis “Olympiafann” ning teemaviidetega #EOKtiigrid #noorteolümpia #BuenosAires2018 ja #terveeestieest. 

Iga nelja aasta tagant toimuvad noorte olümpiamängud peetakse tänavu 6.-18. oktoobril Buenos Aireses, kus osaleb 206 riigist ligi 4000 sportlast vanuses 15-18. Suviste noortemängude kavas on 32 spordiala, sealhulgas mitmed olümpiavõistluste debüüdi tegevad alad: BMX freestyle, lohesurf, breiktants ja rannakäsipall. Tänavused noorte olümpiamängud on üldse esimene olümpiavõistlus, kus osaleb võrdne arv mees- ja naissportlasi. 

Eesti koondis on seni suurim – 23 sportlast kaheksal alal (kergejõustikus, ujumises, sõudmises, 3x3 noormeeste ja neidude korvpallis, iluvõimlemises, karates, naistemaadluses ja vibulaskmises). Neist pooltel aladel võistlevad Eesti sportlased noorteolümpial esmakordselt. Samuti on eriline see, et esmakordselt pole ükski meie sportlane noorteolümpial osalemas kutsega - kõik koondise liikmed on oma tulemustega kvalifitseerunud.