Hääleta: vali Eesti kõige sportlikum kohalik omavalitsusüksus!

13.12.2021
Tagasi
13.12.2021

Eesti Olümpiakomitee selgitab tänavu rahvahääletuse abil välja Eesti kõige sportlikuma kohaliku omavalitsusüksuse. Selleks mine „Olen Olümpiafänn“ Facebooki leheküljele, vali nelja video seast oma lemmik ning reageeri sellele kas pöidla, südame või naerunäoga! Hääletada saab kuni 19. detsembri südaööni ning võitjad kuulutatakse välja juba 29. detsembril toimuval „Spordiaasta tähed 2021“ galal Kanal 2 eetris.


Fotol 2020. aasta sportlik omavalitsus Rakvere

Vallad kirjeldasid oma tegemisi järgmiselt:

Antsla vald

Antsla valla tegemised paistavad piiridest väljapoole, nende spordiüritustel osalevad huvilised üle terve Võru maakonna ning ka endised elanikud tulevad koduradadele käima. Antsla gümnaasium osaleb EOK programmis „Sport koolis“ tänu Antsla valla toetusele – vallavalitsus panustas sinna lisaks, et pakkuda oma valla lastele mitmekülgselt huvitavaid liikumistunde igaks koolipäevaks.


Jõgeva vald

Jõgeva vald toetab liikumisharrastuse edendamist. Imeline loodus, kaunid tervise- ja matkarajad võimaldavad liikuda ja sportida endale vabalt valitud kohas. Ka spordielus toimub meil pidevalt midagi põnevat, olgu need siis kohalikud, üleriigilised või rahvusvahelised võistlused. Kes siis ei teaks Lauri Ausi mälestusvõistlust, Vooremaa Poolmaratoni, Jõgeva Jõulujooksu, Kalevipoja Rattamaratoni, Jõgevamaa rammumehe ja rammunaise valimist, Tour of Estonia vahefinišit Jõgeva linnas, saalihoki meistriliiga mänge, HardEst Enduro etappe, Vooremaa vibukarikat, Vooremaa auhinnavõistlust maadluses ja palju-palju veel.


Oleme loonud tugeva ja stabiilse spordi toetussüsteemi, mille kaudu toetame rahaliselt erinevaid tegevusi: noortesporti läbi spordiklubide, spordi- ja rahvaspordiürituste korraldamist, sportlaste võistlustel käimist. Toetame oma klubisid, treenereid ning valla esindusvõistkonda. Kompenseerime laste ja noorte huviringides käimise osalust ning transporti. Premeerime parimaid sporditulemusi saavutanud sportlasi.  

Teeme aktiivselt koostööd maakonna spordiliiduga, panustame maakondlike ürituste korraldamisesse ning aitame läbiviimisel.

Hoogsalt on käima lükatud spordirajatiste ehitamine ning olemasolevate renoveerimine. 2021. aastal valmisid meil ainulaadne maastikurattarada, maakonna ägedaim laste mänguväljak, lisandus uusi kergliiklusteid, tipptasemel jõusaal ning välijõusaal. Kohe on ehitusse minemas ülimalt kaasaegne ning kõigile nõudmistele vastav Jõgeva valla spordihoone. Käimas on olemasoleva spordihoone Virtus renoveerimise kava. Võtsime vastu otsuse ehitada Jõgevale jalgpallihall.

Tänaste otsustega töötame elanike parema tuleviku nimel ning viime valla spordi- ja liikumisharrastuse uuele tasemele.

Tapa vald


Tapa vallas tegeletakse tipptasemel käsipalliga, mida mängitakse Eesti - ja Balti liiga tasemel. Tapal saab mängida jalgpalli, tõsine töö käib korvpallirindel ning saalihokit harrastatakse igas valla otsas.Tapa valla tublid maadlustreenerid valmistavad ette tasemel maadlejaid. Tapa valla ujujad näitavad kõrget taset nii Eestis, kui ka väljaspool, püstitades pidevalt uusi rekordeid, nii isiklikke kui Eesti rekordeid. Tapa vallas on kolm piirkonda hooldatud suusaradadega, mille kogupikkus ulatub 40 kilomeetrini. Viimase paari aastaga on uuesti ellu äratatud ka kergejõustik, mis on tänaseks noorte seas väga populaarne. Meie vallas on võimalik ka tegeleda karatega, rühmatreeningutega, taekwondoga, seinaronimisega, orienteerumisega, discgolfiga, tõstespordiga, võrkpalliga, õhuakrobaatikaga, joogaga, jäähokiga, võitlusspordiga (MMA), lauatennisega, sulgpalliga ning värskes õhus liikujatele on meil hooldatud terviserajad ja aeg-ajalt toimuvad motiveerivad võistlused.

Tartu vald


Tartu vallas kasvatame spordipisikut juba maast madalast. Tartu valla spordikooliga saab liituda juba esimesest klassist alates. Värskelt avatud Kõrveküla spordihoones on avatud võimalus jõusaali kasutada ning pärast koolitunde saavad õpetajad ennast energiaga laadida.

Oleme loonud erinevaid liikumisvõimalusi kõikidele inimestele. Tartu vald on loonud väga head tingimused ka vibuspordiks. Meie suusamekaks on Lähtel Paalalinnas hästi hoitud suusarajad. Nii suvel kui talvel saab tuule tiibadesse Saadjärvel purjetades, Äksis saavad kokku motokrossihuvilised ja Raadil rallihuvilised. Muidugi ei tasu unustada Vägilase jooksu sünnikohta, sest just siin sai alguse unustamatuid emotsioone pakkuv jooksusari. Neile, kes armastavad jooksmiseks veidi lihtsamaid radu, lõime Tartu valla jooksusarja. Meil on sport kõigile!

2020. aasta tiitli võitis Rakvere linn. Rakvere on koduks Eesti tulihingelistele spordiinimestele, rohketele spordiklubidele ja vägevatele spordiüritustele. Rakvere spordirajatiste valik on väga mitmekesine ja tagab võimaluse praegustele ja tulevastele tippsportlastele ning tervisespordisõpradest linlastele