Henry Sildaru võitis Euroopa noorte olümpiafestivalil pronksmedali

24.01.2023
Tagasi
24.01.2023

Freestyle-suusataja Henry Sildaru võitis Itaalias Friuli Venezia Giulias toimuval Euroopa noorte olümpiafestivalil Big Airis pronksmedali.


Esmaspäevalt halbade ilmastikuolude tõttu tänasele edasi lükatud finaalis sai Sildaru avavoorus kirja vasakule poole 1260-kraadise hüppe Tail grab'iga 91 punkti, mis oli ka tema parim tulemus. Teises voorus saadud 86,3 punkti, paremale poole sooritatud 1260-kraadine hüpe Japan grab'ig oli vooru parim. Kolmandal katsel proovis Sildaru kahekordset saltot ning kuigi ta sai ka haarde kätte, jäi see kohtunikel pimeda kaameranurga tõttu ilmselt märkamata.  Kahe parema arvesse läinud vooru kokkuvõttes oli Sildaru tulemus 177,3 punkti ja pronksmedali vääriline. Hõbemedal jäi 0,2 silma kaugusele. 

"Meil oligi treeningutel kaks trikki välja mõeldud, mis me teeme (koos treenerist isa Tõnis Sildaruga). Tegin esimeses ära ja saime head punktid kätte. Teine suund, tegime selle ka ära ja saime sealt okeid punktid. Nägime, et seal saab parandada. Võtsime parema haarde ja üritasime hoogu juurde võtta, aga ei suutnud selle kolmandaga oma teist hüpet parandada," ütles Sildaru. 

Olümpiafestivali kuldmedal sellel alal kuulub Šveitsi noorsportlasele Fadri Ryhnerile ja hõbemedal prantslasele Nil Brocart Alegrele.

„Kolmas koht... alati tahaks olla esimene,“ rääkis Sildaru võistlusjärgses intervjuus. „Kindlasti ei saa otseseselt rahule jääda, aga tase oli kõrge ja võistlus äge," ütles ta.

Sildaru ja teisi Eesti freestyle-suusatajaid Stefan Sorokinit ja Mirjam Revjaginit ootab teise võistlusena ees pargisõit. Kvalifikatsioon peetakse neljapäeval ning finaal reedel.