Ilmus ajakirja Liikumine ja Sport erinumber

09.09.2022
Tagasi
09.09.2022
EOK ja Ühendus Sport Kõigile andsid välja ajakirja Liikumine ja Sport värskeima numbri, mis on pühendatud 7.-9. septembrini Tartus toimuvale konverentsile "Teadus, sport, meditsiin XI".
Ajakirja saab alla laadida siit.

Soovides tuua võimalikult laia lugejaskonnani sporditeaduse viimaseid saavutusi, on ajakirja esimesse ossa koondatud konverentsi ettekannete teesid. Lisaks Eesti lektoritele astuvad seekord üles esinejad Euroopa Liidu riikidest, Norrast, Moldovast, Gruusiast ja USA-st. 

Lisaks leiab ajakirja kaante vahelt: 
  • Martin Hagger: teistega võrdlemine tõrjub lapsi spordist eemale
  • Mahukas liikumisuuring kinnitab: kehaline aktiivsuse edendamine Eestis nõuab senisest suuremat tähelepanu
  • Anthony Hackney: vananemine muudab meie reageerimist harjutustele ja treeningule
  • Püstitame koos Spordinädala rekordi!
Ajakirja saab alla laadida EOK kodulehel, kus saab lugeda ka kõiki varasemaid numbreid. Samuti jõuab ajakiri EOK liikmete postkasti ning läbi maakonna spordiliitude kohalike spordiklubideni. Oma tellimissoovist palume teada anda aadressil peeter@eok.ee.

Eesti Olümpiakomitee koostöös Ühendusega Sport Kõigile annab ajakirja Liikumine ja Sport välja alates 2007. aastast. Ajakiri ilmub kaks korda aastas.

Liikumine ja Sport on esimene ja ainus eelretsenseeritud eestikeelne sporditeaduslik ajakiri. Alates ajakirja 14. numbrist (2017) hinnatakse Eesti teadusinfo süsteemi (ETIS) kohaselt ajakirjas ilmuvaid teadusartikleid 1.3 klassifikaatori tasemel.

Igas ajakirjanumbris avaldatakse 2-5 kõrgemal tasemel ja põhjalikult eelretsenseeritud teadusartiklit, mis kuuluvad 1.3 klassifikaatori alla. Eelretsenseerimiseks on moodustatud eraldi toimetuskolleegium, kuhu kuuluvad Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi treeningufüsioloogia lektor Martin Mooses ja spordibioloogia dotsent Jarek Mäestu ning Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi spordibioloogia professor Kristjan Port. 

Samuti leiab ajakirjast ülevaateid Eesti spordi- ja liikumisteadlaste värskeimatest avastustest ning huvitavaid analüüse ja intervjuusid Eesti ja maailma spordimaastikult,