Ilmus ajakirja Liikumine ja Sport talvenumber

08.12.2021
Tagasi
08.12.2021
EOK ja Ühendus Sport Kõigile andsid välja ajakirja Liikumine ja Sport värskeima, 20. numbri. Laadi ajakirja elektrooniline versioon siit alla!

Värskest numbrist leiate:

  • Team Estonia kui Eesti visiitkaart aastakümneteks – reaalsus või utoopia?
  • Mis mõjutab liikuma üle 50-aastaseid elanikke?
  • Kuidas hoida noorte motivatsiooni ja samal ajal jääda ausaks?
  • Spordimuuseum 50 ehk Ärevad hetked avamiseelsel ööl
  • Margus Hernits korraldab iluuisu EM-i ja arendab Sportityt
  • Kas Eesti on spordikaplanaadiks valmis?
  • Mida näitas kergejõustiku noortekoondislaste füsioterapeutiline hindamine?
  • Mida hindavad Eesti spordijuhid? 

Ajakirja saab alla laadida EOK kodulehel, kus saab lugeda ka kõiki varasemaid numbreid. Samuti jõuab ajakiri EOK liikmete postkasti ning läbi maakonna spordiliitude kohalike spordiklubideni. Oma tellimissoovist palume teada anda aadressil peeter@eok.ee.

Eesti Olümpiakomitee koostöös Ühendusega Sport Kõigile annab ajakirja Liikumine ja Sport välja alates 2007. aastast. Ajakiri ilmub kaks korda aastas.

Liikumine ja Sport on esimene ja ainus eelretsenseeritud eestikeelne sporditeaduslik ajakiri. Alates ajakirja 14. numbrist (2017) hinnatakse Eesti teadusinfo süsteemi (ETIS) kohaselt ajakirjas ilmuvaid teadusartikleid 1.3 klassifikaatori tasemel.

Igas ajakirjanumbris avaldatakse 2-5 kõrgemal tasemel ja põhjalikult eelretsenseeritud teadusartiklit, mis kuuluvad 1.3 klassifikaatori alla. Eelretsenseerimiseks on moodustatud eraldi toimetuskolleegium, kuhu kuuluvad Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi treeningufüsioloogia lektor Martin Mooses ja spordibioloogia dotsent Jarek Mäestu ning Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi spordibioloogia professor Kristjan Port.

Samuti leiab ajakirjast ülevaateid Eesti spordi- ja liikumisteadlaste värskeimatest avastustest ning huvitavaid analüüse ja intervjuusid Eesti ja maailma spordimaastikult. Head lugemist!