Judoka Viljar Lipard võitis olümpiafestivalil pronksmedali

24.07.2019
Tagasi
24.07.2019
Bakuus toimuval Euroopa noorte olümpiafestivalil võitis judoka Viljar Lipard pronksmedali.

Kaalukategoorias -60kg alistas Lipard avaringis rootslase Miljohn Maxlini, teises ringis Sloveenia judoka Blaz Ememrsici ning veerandfinaalis Läti judoka Andrejs Skomorohovsi. Poolfinaalis pani Lipardi tee kinni Rizvan Magomadov Venemaalt, kes sai hiljem hõbemedali. “Olin poolfinaalis liiga enesekindel. Arvasin, et kuld tuleb ära ning täna kuuleb Eesti hümni,” ütles Lipard.

 

Pronksimatšis läks 15-aastane Lipard vastamisi Kreeka judoka Mikis Tontinidisega. „Pronksimatšile minnes ma enam niimoodi medalile ei mõelnud – tatamile astudes mõtlesin ainult vastasele ja sellele, et vastane tuleb ära võita,“ rääkis Lipard. Tontinidis teenis kaks hoiatust, kuid võidu tõi eestlasele ippon. “See oli minu matš! Vastane polnud minu silmis nii aktiivne – petsin ta ära ja hoidsin teda kinni.“

 


Lipard treenib Audentese Spordiklubis Vladimir Stepanjani juhendamisel, kuulub ka Tallinna Spordikooli nimistusse ning on Tallinna Laagna Gümnaasiumi õpilane. Lipardit treenivad ka  Dmitri Lepp ja Aavo Põhjala. 

 

Kuldmedali võitis Aserbaidžaani sportlane Turan Baymarov.

 

Kuni 55 kg kaalukategoorias kaotas Marcus Saksladu küll avaringis ukrainlasele Vladyslav Kolobovile, kuid jätkas tänu Kolobovi edule lohutusringis. Seal jäi Saksladu alla Valgevene sportlasele Yafim Vitkouskile.

 

Kergejõustiklased jätkasid Bakuus edulainel, kui Marit Kutman pääses 200 m jooksus kuuenda ajaga 24,53 finaali ning kolmikhüppes Maria Dudareva 12.33 pikkuse hüppega kaheksandana lõppvõistlusele. Meeste 110 m tõkkejooksus isikliku rekordi püstitanud Karl-Hendrik Palu kimbutas puusavigastus ning 400 meetri tõkkejooksus ta finišisse ei jõudnud. Täna õhtul jätkavad veel võistlemist seitsmevõistleja Pippi Lotta Enok ning kvalifikatsioonis kõrgushüppaja Tony Ats Tamm.

 

Tennise meesüksikmängus kolmandasse ringi pääsenud Andreas Sillaste kaotas 16 parema seas Leedu konkurendile Vilius Gaubasele poolteist tundi kestnud põnevuskohtumise järel 4:6, 3:6.

 

Eesti ujumismeeskond (Erik Lihhats, Christopher Palvadre, Alan Gritsõk ja Demid Solodov) sai 4 x 100 m vabalt teateujumises 17 võistkonna arvestuses 12. koha ajaga 3.34,70. Individuaalselt oli täna ujujatest stardis vaid Brita Rannamets, kes sai 100 m liblikujumises 39. koha ajaga 1.06,57.

 

Neljateistkümnelt suviselt olümpiafestivalilt on Eesti koondis võitnud nüüdseks kokku 11 kuldmedalit, 9 hõbemedalit ja 11 pronksmedalit. Teisipäeval võitis meeste temposõidus kulmedali Madis Mihkels ja naiste temposõidus pronksmedali Laura Lizette Sander.

 

Homme on Eesti koondisest Bakuus olümpiafestivalil võistlustules jalgratturid, judokad, kergejõustiklased ja ujujad.