Kaimar Vagul jäi olümpiadebüüdil napilt medalita

20.01.2024
Tagasi
20.01.2024

16-aastane suusahüppaja Kaimar Vagul tegi noorte taliolümpiamängudel eduka debüüdi, saades normaalmäe võistlusel viienda koha. Medal jäi punkti kaugusele.


Avavoorus kandus Vagul 99,5 meetri kaugusele ja teenis selle eest 102,9 punkti. Teises voorus sai ta kirja kolm meetrit pikema hüppe ning kahe hüppe kokkuvõttes 208,7 punkti. Kuldmedali võitis Kasahstani sportlane Ilja Mizernõhh, hõbemedali võitis Austria suusahüppaja Niki Humml (210,7) ja pronksmedali Lukasz Lukaszczyk (209,7 punkti).

„Üks punkt jäi poodiumist puudu, tuleb sellega leppida. Teised olid paremad. Tase oli täna selline,“ ütles Vagul. Ta tõdes, et treeningutel tulid hüpped paremini välja – avapäeval kandus ta suisa 110 meetri kaugusele. „Täna olid väga rasked olud, tuul keerutas ja muudeti poomi. Oli keeruline, aga selle taha ei saa peituda,“ sõnas ta pettunult.

Olümpiakogemusega on Vagul väga rahul. Järgmisena ootab teda ees FIS karikasari ning 7. veebruaril juba juunioride MM Planicas. „Võtan noorte olümpialt kaasa positiivsed emotsioonid ja atmosfääri. Minu jaoks oli täiesti uus asi, et kõik sportlased elavad ühes olümpiakülas. Hästi lahe! Sihin 2026. aasta Milano Cortina olümpiat, et minna kogemust koguma ja neli aastat hiljem võiks isegi tulemut teha,“ arvas ta.

Lumelauakrossis kogus Mai Brit Teder viie eelsõiduga 12 punkti ja finaalidesse ei pääsenud. Teder vigastas oma kätt nõnda õnnetult, et see pandi Gangwonis lahasesse. „Täna oli kohati tuul. Esimeses sõidus maandusin viimases hüppes nukki, kukkusin ning tegin oma randmele haiget,“ selgitas Teder.

Laskesuusatamise individuaaldistantsil sai Eesti sportlaste parimana Frederik Marten Välbe individuaaldistantsil kahe möödalasu juures 12. koha.