Karateka Marta Ossipova tuli noorte OM-il seitsmendaks

17.10.2018
Tagasi
17.10.2018

Buenos Aireses toimuvatel noorte olümpiamängudel oli täna võistlustules viimane Eesti koondislane – karateka Marta Ossipova, kes sai kumites kategoorias -59kg 7. koha.

Ossipova pidas alagrupis kolm matši. Kohe esimeses kohtumises läks ta võistluste ühe favoriidi ja peatse noorteolümpia võitja, jaapanlanna Kokoro Sakaji vastu ning pidi nentima vastase paremust 0-4. Teise kohtumise lõpus Serbia karateka Ivana Peroviciga tuli sisse viga, mis sai saatuslikuks ning matš lõppes 0-8. Pärast seda ei kulgenud ladusalt ka kolmas kohtumine ungarlanna Zsofia Baranyiga, kellele Ossipova kaotas 0-5.

Alagrupis oli Eesti sportlane sellega neljas. Et aga noorte olümpiamängudele pääseski igas kategoorias vaid maailma kaheksa parimat, sai Ossipova kokkuvõttes 7. koha.

Neljapäeval peetakse Buenos Aireses veel osadel aladel viimased võistlused ning õhtul kohalikus ajas kl 19.30 (Eesti ajas kl 00.30) saab Olympic Channeli ülekande vahendusel kaasa elada noorteolümpia lõputseremooniale.

Eesti koondisele olid Buenos Airese noorte olümpiamängud edukad. Greta Jaanson võitis Eestile suviste noorteolümpiate esimese medali – sõudmise pronksi ning meie sportlased püstitasid arvukalt Eesti rekordeid ja teenisid kokku üheksa kohta esikümnes. Lisaks sai 18. kohale tulnud iluvõimleja Adelina Beljajeva võimlemisalade rahvusvahelise segavõistkonna koosseisus hõbemedali.

Olympic Channeli ülekandeid vahendab EOK noorteolümpia erileht www.eok.ee/buenos-aires. Samalt aadressilt leiab ka Eesti koondislaste profiilid, ajakava ja palju muud. Samuti saab Eesti sportlastele kaasa elada sotsiaalmeedias EOK lehtedel Facebookis “Olen Olümpiafänn” ja Instagramis “Olympiafann” ning teemaviidetega #EOKtiigrid #noorteolümpia #BuenosAires2018 ja #terveeestieest.

Eesti koondis Buenos Aireses on noorteolümpia seni suurim – 23 sportlast kaheksal alal (kergejõustikus, ujumises, sõudmises, 3x3 noormeeste ja neidude korvpallis, iluvõimlemises, karates, naistemaadluses ja vibulaskmises). Neist pooltel aladel võistlesid Eesti sportlased noorteolümpial esmakordselt. Eesti delegatsioon kannab noorte olümpiamängudel Nike ja Montoni rõivaid ja varustust.