Liikumisõpetajate suvekoolis jagati uusi ideid, kuidas lapsed ekraanide tagant õue liikuma tuua

17.06.2022
Tagasi
17.06.2022

Kääriku spordikeskuses kogunes 15. ja 16. juunil üle 60 kehalise kasvatuse ja liikumisõpetajat Eesti erinevatest paikadest, et võtta osa Ühendus Sport Kõigile ja Eesti Olümpiakomitee korraldatavast suvekoolist LIISU 2022.


Fotod: Tarmo Haud / Ühendus Sport Kõigile

Liikumisõpetajate suvekool LIISU toimus juba seitsmendat korda. Just nagu eelnevatelgi aastatel, täitusid kohad kahe päevaga, mis näitab sündmuse olulisust liikumisõpetajate jaoks.

Suvekooli avas Tehvandi Spordikeskuse Sihtasutuse juhatuse liige Jaak Mae. Ta andis lühikese ülevaate spordikeskuse võimalustest ja uuendustest ning toonitas, kui oluline on liikumisõpetajate roll laste suunamisel sportlike tegevuste ja eluviisi juurde nii lasteaias kui ka koolis.

„Olukorras, kus 11-15-aastastest õpilastest liiguvad vastavalt soovitustele vaid 16%, on äärmiselt tähtis meie liikumisõpetajate roll laste suunamisel, juhendamisel ning kaasamisel. Suureks väärtuseks LIISU sündmuste puhul on see, et liikumisõpetajad saavad omavahel suhelda ning ideid ja mõtteid jagada, kuidas lapsi liikuma suunata“ ütles Eesti Olümpiakomitee koolitus- ja arendusjuht Piret Lauk.


Suvekoolis õppisid osalejad professionaalide käe all kooli- või lasteaia päeva integreerima erinevate liikumistegevuste kaudu: algteadmisi ja oskusi jagati tennises, proovile pandi oma oskused rannavolles/võrkpallis ning erinevaid viskeid harjutati kettagolfis. Õpetajaid said uusi ideid kaasahaaravatest liikumismängudest, tasakaalu tehnikaid harjutati slackline´s, mängulisi viise orienteerumises, kontakti müramis- ja maadlusmängudes ning kehalisi oskuseid asfaltmängudes. Põnevaks tehti saalihoki, seda veel koos lauluga. Räägiti sõnumi selgest edastamisest ja mängiti nutiseadme abil Actionbound seiklusmängu. Tatjana Mannima juhendamisel ja õpetajate enda liikuma suunamiseks toimus virgutav tervisejooks ning ujumine Kääriku järves.

LIISU koolitussarja korraldavad alates 2016. aastast Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile koostöös õpetajatega. Koolituse korraldustoimkonda kuuluvad õpetajad Anna Sõõrd ja Pille Juus ning EOK koolitus-ja arendusjuht Piret Lauk.