Otseülekanne 26. okt kl 20: Madis Mihkels kandideerib Euroopa parimaks noorsportlaseks

03.10.2019
Tagasi
03.10.2019
EOK esitas jalgrattur Madis Mihkelsi Euroopa Olümpiakomitee mainekale, Piotr Nurowski nimelisele auhinnakonkursile, mille raames valitakse Euroopa parim suvealade noorsportlane. Mihkels nimetati viie nominendi hulka, võitjate väljakuulutamist saab näha otseülekandes.
Madis Mihkels on 16-aastane jalgrattur, kes võitis tänavusel Euroopa noorte olümpiafestivalil koguni kaks kuldmedalit - ta triumfeeris nii grupisõidus kui ka eraldistardis. Varasemalt on Eesti meesratturid suutnud Euroopa noorte olümpiafestivalidelt teenida kokku kaks pronksi - Tanel Kangert 2003. aastal ja Gleb Karpenko 2017. aastal, mõlemad eraldistardist.

"Olümpiafestivali kullad tähendavad mulle palju, sest need olid minu elu esimesed suured võidud. Ma armastan rattasõitu, võistlemist, sellega kaasnevat adrenaliini ning enda proovile panekut teiste ratturite kõrval. Minu unistus on saada tippsõitjaks, kes võitleb maailma suurimatel võistlustel võidu eest," ütles Mihkels. "Olla täna valitud Euroopa viie parima noorsportlase hulka on suur tunnustus," lisas ta.

Madis Mihkels treenib Tartu Ülikooli Akadeemilises Spordiklubis treener Caspar Austa juhendamisel ning õpib sellest õppeaastast Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumis.

Teised nominendid Piotr Nurowski auhinnale on ujuja Franko Grgic Horvaatiast, kõrgushüppaja Yaroslava Mahuchikh Ukrainast, vehkleja Liza Pusztai Ungarist ning sportvõimleja Giorgia Villa Itaaliast.

Võitja kuulutatakse välja 26. oktoobril Varssavis toimuval galaõhtul. Laureaat saab karika ja 15 000-eurose stipendiumi, teisele kohale kuulub 8000-eurone ning kolmandale kohale 5000-eurone stipendium, neljas ja viies koht teenivad kumbki 3000-eurose stipendiumi.

Otseülekannet galast näeb laupäeval, 26. oktoobril alates kell 20 Euroopa Olümpiakomiteede kanalis.

Fotol: Madis Mihkels esinemas Euroopa Olümpiakomitee üldkogul. Temaga koos laval on Euroopa sportlaskomisjoni esimees Gerd Kanter, kes tutvustas kõiki viit kandidaati.

Piotr Nurowski nimelise auhinna kandidaatideks saavad rahvuslikud olümpiakomiteed esitada alla 19-aastaseid sportlasi, kelle puhul hinnatakse sportlike tulemuste kõrval ka sportlase käitumist ja suhtumist ausa spordi ning olümpiakultuuri ja -ideaalide väärtustamisel. Euroopa parima noorsportlase auhind loodi 2010. aastal Smolenski lennukatastroofis hukkunud toonase Poola Olümpiakomitee presidendi Piotr Nurowski mälestuseks. Auhinna eesmärk on julgustada noori sportlasi jätkama tippspordikarjääri ning innustada neid lugu pidama ausa mängu reeglitest ja olümpiaväärtustest.

Esimese Eesti noorsportlasena võitis 2017. aastal Piotr Nurowski auhinna freestyle-suusataja Kelly Sildaru. Seega on Mihkels Kelly Sildaru järel läbi aegade teine Nurowski auhinna nominentide hulka pääsenud Eesti noorsportlane ning esimene suvealadelt.