Mihhail Selevko võitis olümpiafestivalilt hõbemedali, veel kolm sportlast esikümnes

15.02.2019
Tagasi
15.02.2019

Sarajevos toimuval Euroopa noorte olümpiafestivalil võitis Eesti iluuisutaja Mihhail Selevko hõbemedali uue rekordpunktisummaga 180,29. Kohad esikümnes saavutasid veel iluuisutaja Eva-Lotta Kiibus, kes saavutas 4. koha, ning murdmaasuusatajad Karl Sebastian Dremljuga ja Kaidy Kaasiku, kes teenisid sprindivõistluses vastavalt 6. ja 8. koha.

16-aastane Mihhail Selevko, kes treenib Tallinna Spordikoolis, esindab iluuisutamisklubi "Kristalluisk“ ning õpib Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumis, püstitas olümpiafestivalil oma uue punktirekordi 180,29 ja tegi esmakordselt rahvusvahelistel võistlustel nii lühi- kui ka vabakavas 3,5-kordse axeli. 

Treener Irina Kononova avaldas õpilase tulemuse üle rahulolu. „Olümpiafestivalile sõites pidasin medalit reaalseks. Olen hõbedaga väga rahul. Eesmärk oli teha puhtalt mõlemad kavad, see sajaprotsendiliselt ei täitunud, aga peaaegu. Enne võistlust oli Miša vigastuse tõttu kaks nädalat treeningutest eemal ning enne võistlusi jõudis treenida ainult kaks nädalat. Sellepärast vabakava ei olnud väga kindel. Ka 3,5-kordset axelit julgesime proovida alles kaks päeva enne Sarajevosse sõitu. Siin aga õnnestus see mõlemas kavas, mis on Miša jaoks rahvusvahelisel võistlusel esmakordne,“ ütles Kononova. 


Selevko jaoks järgmine oluline võistlus on märtsi alguses toimuvad juunioride maailmameistrivõistlused. „Ta on töökas ja andekas, tema tehnika on väga hea ja ta omandab tehnikat kiiresti. Töötame veel artistilikkusega,“ rääkis Kononova, kelle juurde tuli Selevko uisutama juba 2,5-aastaselt. 

Iluuisutaja Eva-Lotta Kiibus sõitis olümpiafestivalil samuti uue tippmargi - kogusummas 155,93 punkti ning saavutas neljanda koha. Kiibuse treener Anna Levandi avaldas heameelt, et õpilane täitis hooaja eesmärgi – sõita kaks kava puhtalt. „Lühikava oli absoluutselt puhtalt sõidetud ja vabakava võin ka põhimõtteliselt puhtaks lugeda. Uisutamine on kahevõistlus ja tuleb võrdselt olla hea mõlemas kavas – stabiilsuse saavutamist oleme treeninud ka psühholoogilise poole pealt. Ka sportlane sai siit uut enesekindlust, et ta seda kõike suudab. Väärikas esinemine on väga oluline ning olümpiafestivali sooritus näitas, et töö on tehtud õiges suunas. Eva-Lotta on sel aastal väga kõvasti arenenud ja samm-sammu järel liigume edasi. Hetkerõõmu võib täna endale lubada, aga homme hakkame juba järgmiste asjadega tööle. See ei ole üksik võistlus, see on on lugu, mis kestab,“ rääkis Levandi. 


Kiibus hakkab järgmisel nädalal võistlema täiskasvanute MM-i pääsme eest, märtsi alguses ootavad juunioride maailmameistrivõistlused. 16-aastane Kiibus treenib Tallinna Spordikoolis, esindab Anna Levandi Iluuisutamisklubi ning õpib Tallinna Ühisgümnaasiumis. 

Edukas oli võistluspäev ka murdmaasuusatamises. Sprindivõistlusest sai meie koondise jaoks eneseületuse võistlus – kui stardinumbrite alusel hinnata, siis meie sportlased tõusid tulemuste protokollis kümnete ja tosinate kohtade võrra. Kui siinses konkurentsis võis juba 30 sisse sõitu pidada suureks kordaminekuks, siis viis sportlast said edasi veerandfinaalidesse, neist omakorda kolmel jätkus püssirohtu poolfinaali pääsuks ning üks sõitis koguni finaali. Kokku kujunes Eesti koondise saagiks kaks kohta esikümnes ning kaks teises kümnes: noormeestest Karl Sebastian Dremljuga 6. koht ja Albert Unn 18. koht, neidudest Kaidy Kaasiku 8. koht ja Keidy Kaasiku 12. koht. Johanna Udras sai kokkuvõttes 28. koha ning Aleksander Tamm 51. koha. 


Mäesuusatamises läks suurslaalomi rajale Erik Sume. Rada oli paremas seisus kui varasematel päevadel, kuid ilm oli tohutult udune, pilv liikus vaheldumisi rajale ja rajalt ära. Sume algus oli paljulubav, start hea ja hoogne, järsaku peal sai hästi hakkama, kuid esimese kolmandiku lõpus kaotas tasakaalu ja kukkus. Seega seekord tulemust kirja ei saanud. 


Reedel peetakse Sarajevos olümpiafestivali viimane võistluspäev. Kavas on laskesuusatamise segateade 2x7,5km & 2x6km ning murdmaasuusatamise 4x5km segateade, neist esimene algab Eesti ajas kell 11 ning teine pool tundi hiljem. Laskesuusatamises lähevad starti Lisbeth Liiv, Kerstin Ojavee, Joosep Perv ja Tuudor Palm, murdmaa segatiimis stardivad 22 võistkonna seas numbri 12 all Karl Sebastian Dremljuga, Kaidy Kaasiku, Aleksander Tamm, Keidy Kaasiku. Reede õhtul on ka olümpiafestivali lõputseremoonia, mille raames toimub ka noormeeste iluuisutamise autasustamine. 

Eesti Olümpiakomitee lähetas kuni 15. veebruarini Sarajevos toimuvale talvisele Euroopa noorte olümpiafestivalile 17-liikmelise koondise neljal alal: iluuisutamine, laskesuusatamine, murdmaasuusatamine ja mäesuusatamine. 

Eesti koondisesse Euroopa noorte olümpiafestivalil kuuluvad:

  • Iluuisutamine: Eva-Lotta Kiibus ja Mihhail Selevko
  • Laskesuusatamine: Kerstin Ojavee, Lisbeth Liiv, Gerda Narusk, Markus Rene Epner, Tuudor Palm, Markus Faster, Joosep Perv
  • Murdmaasuusatamine: Keidy Kaasiku, Kaidy Kaasiku, Johanna Udras, Aleksander Tamm, Albert Unn, Karl Sebastian Dremljuga    
  • Mäesuusatamine: Carmen Piho, Erik Sume             

Eesti koondist riietavad Salomon ja Monton. 

Koondise käekäigu ja tegemistega Sarajevos saab end kursis hoida: 

EOK erilehel: www.eok.ee/sarajevo-2019

EOK Instagrami lehel: olympiafann www.instagram.com/olympiafann

EOK Facebooki lehel: Olen Olümpiafänn www.facebook.com/Olympiafann

Ametlikud tulemused: https://eyof2019.net/en/result.php 

Iga kahe aasta tagant peetaval talvisel Euroopa noorte olümpiafestivalil võistlevad sõltuvalt alast seekord sportlased sünniaastatega 2000-2004. Tänavuses programmis on spordiala: curling, iluuisutamine, jäähoki, kiiruisutamine, laskesuusatamine, lumelaud, murdmaasuusatamine, mäesuusatamine. 

Läbi aastate on Eesti noortekoondis võitnud talialade olümpiafestivalilt kuus medalit – Kristo Siimer teenis 2017. aastal laskesuusasprindis hõbemedali, laskesuusataja Tuuli Tomingas 2013. aastal pronksmedali, Viktor Romanenkov 2009. aastal iluuisutamises kuldmedali, Katrin Šmigun 1995. aastal hõbemedali ning Kristina Šmigun võitis 1993. aastal hõbe- ja pronksmedali.