Olümpiafestivali neljas päev: Eesti avas medaliarve

24.03.2022
Tagasi
24.03.2022

Eesti koondis avas Vuokattis peetaval noorte olümpiafestivali neljandal võistluspäeval oma medaliarve kui Arlet Levandi võitis poiste üksiksõidus kuldmedali. Lumelaudur Lissel Raun sai pargisõidus neljanda koha.


16-aastane Levandi võitis Vuokattis toimuval noorte olümpiafestivalil poiste üksiksõidus kuldmedali. Levandi kogus vabakava eest 138,99 punkti ning kahe kava kokkuvõttes 209,54 punkti.

Levandi oli liider juba lühikava järel.„Ausalt öeldes suutsin väga hästi end kokku võtta. Mõtlesin, et need on kaks erinevat võistlust. Kullale ma ei mõelnudki, vaid mulle oli kõige tähtsam teha puhas sõit ja puhas kava. Kordasin kogu aeg peas, et tahan ennast võita. Peaaegu sain hakkama. Olen väga rahul!“ ütles Levandi, kes võitis kuldmedali Itaalia ja Rootsi iluuisutajate ees.

Eesti naisüksiksõitja Marianne Must teenis vabakavas 82,06 punkti ning sai kahe kava kokkuvõttes 120,08 punktiga 17. koha.

Lumelaudur Lissel Raun sai teist päeva järjest 4. koha, olles täna võistlustules nii hommikul kui lõunal pargisõidus. Raun teenis pargisõidu finaalis 69,50 punkti, kvalifikatsioonis oli tema tulemus veidi parem -  77,75 punkti. 


Lisseli treeneri Ranno Maasikmetsa sõnul hoidis Raun end veidi tagasi. „Täna hommikul toimunud pargisõidu kvalifikatsioonis kukkus Lissel teises runis. Igaks juhuks lasime koondise arstil teda üle vaadata ning ta andis finaalvõistluseks rohelise tule. Finaalis olid jäisemad võistlusolud kui hommikul, oli kõva vastutuul ning oli keeruline oma parimat sooritust näidata,“  ütles Maasikmets. Rauni ootab nüüd ees World Rookie Tour finaal Austrias Kaprunis.

Murdmaasuusatajatest ei pääsenud vabatehnikasprindi kvalifikatsioonist edasi ükski Eesti suusataja. Kõige napimalt jäi edasipääsust puudu Holger Altmäel, kes kaotas viimasena edasi pääsenud itaallasele Alex Serafinile 0,05 sekundiga.

Laskesuusatamise tavadistantsil olid Eesti noored hädas laskmisega. Kõige paremat lasketäpsust näitas Eliisabet Bremann, kes sai kahe trahviringi juures 44. koha (38.31,2).

Homme pannakse olümpiafestivalile punkt. Võistlustules on mäesuusataja Laur Mägi, kes on kell 8 hommikul stardis paralleelslaalomis, laskesuusatamise segateates kell 10 on stardis Eliisabet Bremann, Laura Lobjakas, Henri Kesa, Karl Rasmus Tiislär ning murdmaasuusatamise segateates kell 12 Õnnela Rodendau, Eliisabet Kool, Holger Altmäe, Olle Ilmar Jaama. Otseülekandeid saab vaadata eyof.tv vahendusel.

Värske medalist Arlet Levandi saabub Tallinna homme kell 21.35.